Wybierz markę

Thierry Neuville zwyciężył w rozegranym w miniony weekend Rajdzie Korsyki dając Hyundaiowi pierwszą wygraną w tym roku. Jednocześnie znakomite trzecie miejsce Daniego Sordo dało łącznie solidne punkty do klasyfikacji producentów.

Hyundai Motorsport świętuje kolejne zwycięstwo w asfaltowym rajdzie. Thierry Neuville poskromił tysiące zakrętów na francuskiej Korsyce swoim i20 Coupé WRC i tryumfował w tej niezwykle wymagającej imprezie. Pierwszy dzień rywalizacji zakończył na trzeciej pozycji za Ogierem i Meekiem. Po drugim oesie drugiego dnia wyprzedził mistrza świata, a po kolejnej próbie był już liderem. Kris Meeke miał awarię swojego Citroëna.

Thierry Neuville: Zwycięstwo na Korsyce to niesamowite uczucie. Zespół bardzo wspierał mnie od czasu tych dwóch rajdów i cieszę się, że odpłaciłem im takim rezultatem. To wasze zwycięstwo!

2017TOURDECORSE_RM_044-1

Od tej pory pewnie prowadził w rajdzie do samej mety. W tym samym czasie Dani Sordo awansował na trzecie miejsce, a przed finałową próbą był nawet drugi. Niestety ostatecznie ustąpił mistrzowi świata Sebastienowi Ogierowi w Fordzie Fieście i stanął na najniższym stopniu podium.

Dani Sordo: Wiedzieliśmy, że będzie ciężko z utrzymaniem drugiego miejsca.  Cisnęliśmy tak mocno jak tylko mogliśmy, ale nadal cieszę się z podium. To była dziwna impreza, czasem jak loteria. Naszym celem była obrona trzeciej pozycji i to się udało, więc powiedziałbym, że misja została zrealizowana.

2017TOURDECORSE_AUS_022

Bardzo dobry wynik zrobił także Hayden Paddon, który nie jest tak szybki na asfalcie jak na szutrze. Nowozelandczyk zajął szóste miejsce.

Hayden Paddon: Skupiliśmy się na doprowadzeniu samochodu do mety i zdobyciu punktów. To był frustrujący weekend, ale musimy znaleźć pozytywne wnioski.

Obecnie liderem klasyfikacji generalnej kierowców jest Sebastien Ogier przed Jarim-Mattim Latvalą i trzecim Thierry Neuvillem. Dani Sordo jest piąty, natomiast Hayden Paddon ósmy. W klasyfikacji producentów Hyundai zajmuje drugie miejsce za M-Sportem, który używa samochodów marki Ford.

Wyniki Rajdu Korsyki 2017

1. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai i20 WRC) 3:22:53.4
2. S. Ogier / J. Ingrassia (Ford Fiesta WRC) +54.7
3. D. Sordo / M. Marti (Hyundai i20 WRC) +56.0
4. J-M. Latvala / M. Anttila (Toyota Yaris WRC) +1:09.6
5. C. Breen / S. Martin (Citroën C3 WRC) +1:09.7
6. H. Paddon / J. Kennard (Hyundai i20 WRC) +2:16.3
7. A. Mikkelsen / A. Jaeger (Skoda Fabia R5) +8:10.7
8. T. Suninen / M. Markkula (Ford Fiesta R5) +9:17.0
9. S. Sarrazin / J. Renucci (Skoda Fabia R5) +9:23.6
10. T. Rossel / B. Fulcrand (DS 3 R5) +12:57.1

Umów się na jazdę testową i sam przetestuj jak jeździ Hyundai i20!

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!