Zespół Hyundai Motorsport odniósł zwycięstwo w czwartej rundzie WRC Rajdzie Argentyny. Tryumfatorem został Hayden Paddon.

Hayden Paddon, Nowozelandczyk, najmłodszy i najmniej doświadczony kierowca ekipy Hyundai Motorsport zwyciężył w Rajdzie Argentyny, czwartej rundzie rajdowych mistrzostw świata. Od samego początku naciskał liderów z zespołu Volkswagena – Sebastiena Ogiera i Jariego-Matti Latvalę. To oni prowadzili na przemian pierwszego dnia. Na koniec etapu liderem był Latvala, mistrz świata zajmował drugie, a Paddon trzecie miejsce. Na piątym miejscu plasował się drugi z kierowców Hyundaia – Dani Sordo. Thierry Neuville zajmował dopiero dziesiątą pozycję.

Paddon04ARG16rk093

Drugi dzień rozpoczął się od oesowego zwycięstwa Paddona, który po pierwszej pętli zajmował już drugie miejsce. Na przedostatnim odcinku drugiego dnia Jari-Matti Latvala popełnił błąd i rolował swojego Volkswagena, a tym samym Hayden Paddon został liderem. Drugą pozycję zajmował Sebastien Ogier. Dani Sordo był już czwarty, a Thierry Neuville siódmy.

Dzień trzeci to tylko trzy odcinki specjalne, które były kluczowe dla wyniku końcowego. Mistrz świata i wicelider jednocześnie tracił do Paddona tylko 29,8 s. Atak Ogiera sprawił, że na dwóch kolejnych oesach Paddon niemal stracił całą swoją przewagę. Jednak na ostatniej próbie rajdu pojechał najszybciej i nie tylko zdobył trzy punkty za zwycięstwo na Power Stage, ale także pewnie wygrał Argentynę. Ostatecznie zakończył rajd z przewagą nad Ogierem wynoszącą 14,3 s. Został pierwszym Nowozelandczykiem, który zwyciężył w rundzie WRC, a także pierwszym kierowcą, który odniósł zwycięstwo w nowej generacji Hyundaia i20 WRC.

Paddon04ARG16sv058

Dani Sordo zakończył rajd na czwartym miejscu. Thierry Neuville na szóstym, co ostatecznie pozwoliło ekipie zdobyć 20 punktów i utrzymać drugie miejsce w klasyfikacji generalnej producentów. Warto jednocześnie zaznaczyć, że po wygranej w Argentynie Hayden Paddon został wiceliderem klasyfikacji mistrzostw kierowców.

Poprzedni wpis Następny wpis