4 lipca jest zawsze okazją dla uczczenia rocznicy powstania Fiata 500. W tym roku w ramach wydarzenia, nowy Fiat 500, w pełni elektryczny i tylko elektryczny, zadebiutował w Izraelu, „stawiając pierwsze kroki” poza Europą.

„Jestem niezwykle dumny, mogąc świętować urodziny naszej legendy, robiąc ten znaczący i symboliczny krok: nowy Fiat 500, 3. generacja ikony powstałej dokładnie 64 lat temu w Turynie, mieście, w którym jest obecnie produkowana, jest teraz dostępna w pierwszym kraju poza Europą, Izraelu”, powiedział Olivier François, dyrektor generalny marki Fiat i dyrektor marketingu Koncernu Stellantis. „Nie mogliśmy wybrać lepszej lokalizacji niż tor na dachu Lingotto, by świętować ten jubileusz. To dawny tor testowy dla modelu 500, który znajdował się właśnie tutaj, na dachu fabryki, w której był produkowany. Teraz stanowi pomost między marką Fiat, przeszłością i przyszłością modelu 500. Właśnie w tym miejscu na tym dachu pracujemy nad stworzeniem największego wiszącego ogrodu w Europie, który będzie znany jako „La Pista 500” („Tor 500”). Niezwykły ogród dla Turynu, otwarte dla wszystkich zielone płuca w samym sercu miasta, reprezentujące ekologiczną drogę Fiata i takie same wartości, bowiem naszym zdaniem „zielony jest tylko wtedy, gdy jest zielony dla wszystkich”. To jest w DNA marki Fiat i to nasze zobowiązanie”.

„La Pista 500”, pomost między przeszłością a przyszłością.

Wideo z udziałem Oliviera François zostało nakręcone na dachu kompleksu Lingotto w Turynie, symbolicznego miejsca łączącego wspaniałą historię włoskiej marki i jej najsłynniejszy model z wizją bardziej zrównoważonej przyszłości. To właśnie w fabryce Lingotto powstał kultowy Fiat 500, a na jej dachu znajdował się legendarny tor, na którym testowano pierwszą 500. Prawdziwy tor testowy składający się z dwóch prostych oraz zakrętów nachylonych pod kątem. To właśnie stąd, 500 symbolicznie wyruszyła na podbój świata.

PRZETESTUJ   ELEKTRYCZNEGO   FIATA 500

I to tutaj, na dachu kompleksu Lingotto, dawnej fabryki będącej jednym z pierwszych obiektów przemysłowego dziedzictwa odnowionych w latach 90. XX w., przeszłość łączy się z przyszłością, tworząc największy wiszący ogród w Europie. Również tutaj, w fabryce Lingotto, której innowacyjna konstrukcja zadziwiła nawet słynnego architekta Le Corbusiera, znajduje się nowe Muzeum Casa 500, mieszczące się w prestiżowej galerii sztuki Pinacoteca Agnelli i prezentujące przeszłość i przyszłość ikony, kulturę i kultową doskonałość „Made in Italy” na całym świecie.

Nowy Fiat 500 to wzór przyjaznej dla środowiska miejskiej mobilności przyszłości.

Zaprojektowany, skonstruowany i wyprodukowany w Turynie, nowy Fiat 500 jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem w historii Fiata i w 100% „Made in Italy”.
Model jest punktem odniesienia w swojej klasie w zakresie zasięgu i prędkości ładowania: akumulatory litowo-jonowe o pojemności 42 kWh zapewniają mu zasięg do 320 km w cyklu mieszanym WLTP. Dzięki funkcji szybkiego ładowania prądem o mocy 85 kW wystarczy zaledwie 5 minut, aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km, a żeby naładować akumulator do 80% wystarczy zaledwie 35 minut.

Osiągi: silniki wersji Passion, Icon i la Prima generują moc 118 KM (87 kW), zapewniając maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie) i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekund, a od 0 do 50 km/h w 3,1 sekundy. Wersję Action wyposażono w silnik elektryczny o mocy 95 KM (70 kW). Pozwala on przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 9,5 s i osiągnąć maksymalną prędkość 135 km/h oraz zasięg do 190 km wg WLTP.
ADAS i jazda autonomiczna na poziomie 2.: nowy Fiat 500 wyposażono w zaawansowany system wspomagania kierowcy ADAS („Advanced Driver- Assistance Systems”), dzięki któremu jazda jest łatwiejsza, bezpieczniejsza, bardziej przyjemna i prosta. Jest także pierwszym samochodem w swoim segmencie wyposażonym w system autonomicznej jazdy na poziomie 2.

Zawsze w łączności ze światem: nowy Fiat 500 wyposażono w nowy system multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25”. System umożliwia bezprzewodowe pobieranie aktualizacji i szybkie parowanie: zaraz po wejściu do samochodu można sparować ją z 2 smartfonami jednocześnie w mniej niż 5 sekund.
Nowy Fiat 500 jest dostępny w 4 wersjach wyposażenia, oraz w 3 typach nadwozia: hatchback, cabrio oraz 3+1.

CZYTAJ TEST ELEKTRYCZNEGO FIATA 500

Legenda o zakorzenionej przeszłości, wyraźnie skierowana w przyszłość.

Aby wyobrazić sobie przyszłość modelu i stworzyć nowego Fiata 500, punktem wyjścia dla marki stał się jej najcenniejszy klejnot, który swoim designem, stylem, znaczeniem i niepowtarzalnym charakterem wywarł ogromny wpływ na nawyki kierowców i historię motoryzacji. Dotyczyło to pierwszej generacji modelu, która w latach 60. XX w. oferowała mobilność i wolność, stając się prawdziwym zjawiskiem społecznym i ugruntowując swoją pozycję prawdziwie kochanej marki. Wraz z drugą generacją, której premiera odbyła się w 2007 roku, Fiat 500 wprowadził koncepcję samochodu uznawanego za „fajne”, w całym tego słowa znaczeniu, auto miejskie, stając się ikoną włoskiej mody i stylu, która podbiła świat. To wciąż ewoluujący model, który na przestrzeni ostatnich 13 lat inspirował artystów i muzyków i zaprezentował ponad 30 serii specjalnych.
W 2020 roku wprowadzono 3. generację, nowego Fiata 500, gotowego zrewolucjonizować zrównoważoną mobilność miejską dzięki nowoczesnej technologii, innowacjom i swojemu urokowi.

Nowy Fiat 500 doceniony już 10 prestiżowymi wyróżnieniami, z których niektóre zostały zdobyte jeszcze nawet przed wprowadzeniem modelu na rynek (m.in. Red Dot Award, IF Design Award i tytuł „Green Car” Automobile Awards), po podbiciu Europy dotarł teraz do Izraela, „stawiając pierwsze kroki” na swojej drodze w kierunku reszty świata.

Podany zasięg ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!