Wyposażony w zaawansowane technologie i nowatorskie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa w pełni elektryczny LEAF z nowego rocznika modelowego jest dostępny w sprzedaży od połowy lipca

Rozpoczęto sprzedaż tegorocznej wersji w pełni elektrycznego modelu LEAF.  Model wyposażono w udoskonalone elementy podnoszące poziom bezpieczeństwa, które zapewniają kierowcom jeszcze lepsze i bardziej zoptymalizowane doświadczenia z jazdy, a pieszym znajdującym się w pobliżu samochodu większą ochronę.

W najnowszym Nissanie LEAF zainstalowano także nowy dźwiękowy system ostrzegawczy pojazdu (AVAS) „Canto”. System AVAS, który jest w pełni zgodny z nowymi europejskimi przepisami, zaprojektowano tak, aby emitować sztucznie symulowane dźwięki jazdy i ostrzegać uczestników ruchu o obecności w pełni elektrycznego pojazdu na drodze.

Nissan, który jest pionierem w dziedzinie elektryfikacji, już pierwszą generację modelu LEAF wyposażył w dźwiękowy system ostrzegawczy, aby informować wszystkich uczestników ruchu drogowego, że zbliża się samochód elektryczny.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZADZWOŃ

W 2017 roku, podczas spotkania w centrali Nissana w Japonii, Marco Fioravanti, regionalny wiceprezes ds. planowania produktu Nissan AMIEO, miał okazję uczestniczyć w pracach nad dźwiękiem, który stanie się wyróżnikiem wszystkich elektrycznych pojazdów Nissana. Rozpoczynając proces opracowywania „Canto”, Marco wraz ze swoim zespołem zadbał o to, aby zadowolenie i bezpieczeństwo klientów stały się kluczowymi elementami towarzyszącymi wprowadzeniu tej funkcji.

„Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo, nie tylko kierowcy, ale także wszystkich osób znajdujących się w pobliżu samochodu” – podkreśla Marco. „Elektryfikacja nabiera tempa i już niedługo ten dźwięk będzie rozlegać się na naszych drogach, co przyczyni się do osiągnięcia celu, jakim jest zmniejszenie do zera liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych” – dodaje.

Chcesz usłyszeć jak brzmi głos ciszy???

W Nissanie LEAF z nowego rocznika modelowego dostępny jest również optymalny pakiet łączący w sobie inteligentne technologie jazdy z interaktywnymi rozwiązaniami i systemami zrównoważonej mobilności. W jego skład wchodzi pokładowy hotspot Wi-Fi*, Apple CarPlay i Android Auto, inteligentny system interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu oraz dostępne w standardzie inteligentne lusterko wsteczne. Celem tych udogodnień jest zapewnienie pełnej wrażeń jazdy i spokoju ducha za kierownicą.

Poprzedni wpis Następny wpis