Fiat 130 był produkowany w latach 1969-1977. Samochód w wersji sedan pojawił się w 1969 roku, a nadwozie coupé zadebiutowało dwa lata później. Za jego projekt odpowiadał Paolo Martin z włoskiego studia Pininfarina. I to właśnie na bazie usportowionej wersji powstał prezentowany koncept – klasyczny pojazd typu shooting brake z silnikiem V6 pod maską. Przed Wami Fiat 130 Maremma.

Tę ciekawą wariację Fiata 130 przygotowali również projektanci ze studia Pininfarina, ale Paolo Martin nie miał tutaj swojego udziału, ponieważ w 1971 roku opuścił Pininfarinę. Koncept zadebiutował podczas salonu samochodowego w Genewie w 1974 roku.

Pod maską znalazł się oczywiście silnik z Fiata 130 coupé – motor benzynowy w układzie V6 o pojemności 3235 cm3, który generował 167 KM. Napęd przekazywany był na oś tylną.

[blo-link-inner href=”https://blog.pgd.pl/2007-ford-interceptor-zapomnianekoncepty”]2007 Ford Interceptor [zapomniane koncepty][/blo-link-inner]

Stylistyką samochód nawiązuje oczywiście do Fiata 130 coupé, na którym się opiera. Przód jest taki sam jak w wersji coupé. Jednak tylna część to już shooting brake w klasycznym wydaniu. Pojazd charakteryzuje się więc trochę usportowioną, choć kanciatą sylwetką i trzydrzwiowym nadwoziem.

Fiat 130 Maremma wygląda nad wyraz dobrze i dziś z pewnością byłby łakomym kąskiem dla kolekcjonerów i fanów starszych modeli. Niestety, powstał tylko jeden egzemplarz Maremmy – Fiat nie zdecydował się na rozpoczęcie produkcji seryjnej.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!