Wybierz markę

Fordy z serii F to jedne z najpopularniejszych samochodów w Stanach Zjednoczonych. Są one produkowane nieprzerwanie od 1948 roku, a obecnie w ofercie amerykańskiego producenta znajduje się już 12. generacja tego modelu. Dziś jednak przyjrzymy się konceptowi z 1990 roku o nazwie F-150 Street.

Na Forda F-150 możemy patrzeć jak na woła roboczego, który jest nieodłącznym elementem krajobrazu Stanów Zjednoczonych. Koncept z dodatkiem Street w nazwie powstał w 1990 roku. Zamysłem twórców było uatrakcyjnienie stylistyki topornego pick-upa. Tak przygotowany pojazd był przystosowany głównie do jazdy po utwardzonych drogach, więc eskapady w trudniejszy teren nie wchodziły w tym przypadku w grę.

[blo-link-inner href=”https://blog.pgd.pl/fiat-turbina-1954-zapomnianekoncepty”]Fiat Turbina 1954 [zapomniane koncepty][/blo-link-inner]

Koncept F-150 Street powstał oczywiście na bazie 8. generacji tego modelu. Samochód wyróżniał się dwukolorowymi pasami biegnącymi przez całe nadwozie. Z przodu uwagę zwracały specjalne otwierane elementy, za którymi kryły się reflektory Forda. Słupki kabiny skrócono, dzięki czemu dach znajdował się prawie o 9 cm niżej niż w modelu seryjnym. Zmodyfikowano również zawieszenie : obniżono je o 10 cm z przodu i o 7,5 cm z tyłu. Całość uzupełniały 16-calowe felgi z oponami o niskim profilu.

Koncept Forda F-150 Street z pewnością nie był tak praktycznym samochodem jak wersja standardowa, jednak wyglądał o wiele ciekawiej.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!