Wybierz markę

Hyundai w pewnym okresie eksperymentował ze stylistyką swoich modeli. Jednym z takich eksperymentów był koncept HCD-10 Hellion.

Model koncepcyjny zadebiutował na salonie samochodowym w Los Angeles w 2006 roku. Za jego stylistykę odpowiadał amerykański zespół z biura projektowego Hyundai Design Center, mieszczącego się w Irvine w stanie Kalifornia.

Według koreańskiego producenta inspiracją dla projektantów był egzoszkielet. Dlatego właśnie wszystkie słupki nadwozia zostały wyraźnie zaakcentowane (miało to nawiązywać do żeber). Pod materiałowym dachem znajdował się solidny pałąk, który miał z kolei budzić skojarzenia z kręgosłupem. Z przodu styliści postawili na tradycyjną atrapę chłodnicy i maskę z centralnym wlotem powietrza, a z tyłu na niewielkie światła i dwie końcówki wydechu wkomponowane w zderzak.

Koncept HCD-10 Hellion to w gruncie rzeczy oryginalny 3-drzwiowy SUV, w którego wnętrzu mieściły się cztery dorosłe osoby. Dzięki krótkim zwisom z przodu i z tyłu oraz napędowi na cztery koła samochód miał sobie całkiem nieźle radzić w trudniejszym terenie. Źródłem napędu był 3,0-litrowy silnik wysokoprężny w układzie V6, który generował 236 KM i 450 Nm momentu obrotowego. Napęd na obie osie przekazywała 6-stopniowa przekładnia automatyczna.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!