W połowie października Grupa PGD przekroczyła liczbę 200 000 sprzedanych aut w całej swojej historii, trwającej 27 lat. Dokonała tego jako pierwszy w Polsce dealer samochodów.

Szczegółowo chodzi o 162 497 nowych i 37 503 używane auta, które wyjechały z salonów Grupy PGD. Dwustutysięczny pojazd trafił do klienta dokładnie 13 października, ale tego dnia tempo sprzedaży było tak duże, że trudno jest nawet ustalić, jaki model jest tym historycznym. Wystarczy wspomnieć, że 13 października średnio co 8 minut klient odbierał samochód w jednym z wielu salonów dziewięciu marek.

Pierwsze samochody jakie Grupa sprzedawała to były Fordy, a konkretnie pierwszym modelem jaki sprzedała klientowi był Ford Sierra. Miało to miejsce w krakowskim salonie Euro Car. Od 1990 roku do Forda przyłączały się kolejne marki. W 2016 roku było ich już dziewięć, ale w 2017 roku dołączyły trzy kolejne – Alfa Romeo, Abarth i Jeep. Są to firmy należące do grupy Fiat Chrysler Automobiles, dlatego będą oferowane w salonach Euromobil.

Euromobil +3 (7)

Współpraca Grupy PGD z Fiatem rozpoczęła się w 2006 roku w Warszawie. W stolicy w tym roku zlokalizowano także pierwszy salon Alfy Romeo, Abartha i Jeepa.

Marki FCA realizują nową strategie produktową. Rynek znakomicie przyjął  nowe Tipo, mamy już w ofercie nowego Jeepa Compassa, z kolei Alfa Romeo oferuje, również znakomicie przyjęte przez prasę i klientów, nowe modele Giulia i Stelvio. Wszystkie marki zachowują swój charakter, dzięki czemu możemy spełnić oczekiwania różnych klientów. Uważamy, że te samochody będą siłą napędową sprzedaży i dlatego z optymizmem patrzymy na nowy rozdział współpracy – mówi Grzegorz Hankus, prezes Grupy PGD. A z perspektywy fanów motoryzacji ogromną radość sprawia nam fakt, że możemy zaproponować naszym klientom nowe marki, postrzegane jako ikony sportu, tak jak Alfa i Abarth oraz kultowe terenówki Jeep.  – dodaje Grzegorz Hankus.

Euromobil +3 (3)

Bez wątpienia przyłączenie do PGD trzech nowych marek jeszcze bardziej umocni Grupę wśród dilerów samochodów i wpłynie na zwiększenie sprzedaży. Tuż po otwarciu nowego salonu cztery Jeepy Compassy wyjechały do pierwszego klienta flotowego.

Poprzedni wpis Następny wpis