Alfa Romeo zaprezentowała za Oceanem model 4C Spider w ekskluzywnej odmianie 33 Stradale Tributo. Powstaną tylko 33 egzemplarze i wszystkie przeznaczone na rynek amerykański.

Alfa Romeo 4C Spider 33 Stradale Tributo jest dostępna wyłącznie w trójwarstwowym kolorze Rosso Villa d’Este, z szaro-złotymi felgami aluminiowymi o mieszanym rozmiarze: 18-calowe z przodu i 19-calowe z tyłu. Wewnątrz znajdziemy sportowe fotele wykonane z kompozytów i pokryte skórą Dianamica, z mieszanką zamszu i tytoniu. Na desce rozdzielczej wyeksponowano tabliczkę, którą powtórzono na progach i konsoli środkowej. Na tej ostatniej znajduje się numer egzemplarza. Każdy klient otrzyma także książkę zaprojektowaną przez centrum projektowe Centro Stile, która zawiera kronikę koncepcji projektowej 4C, technologii, materiałów i zakładu montażowego w Modenie, a także historię modelu 33 Stradale.

Czym jeszcze wyróżnia się wersja specjalna? Wyposażeniem, które dla standardowego modelu jest opcjonalne. Większość z tych opcji jest tu standardem. To m.in. centralnie mocowany wydech Akrapovic, wyścigowe zawieszenie, bi-ksenonowe reflektory, czy tylne skrzydło. Dopełnieniem wyrafinowanego wyglądu zewnętrznego są nowe plakietki „Centro Stile Alfa Romeo” oraz przedni wlot powietrza i tylny dyfuzor w kolorze czarnym.

Poprzedni wpis Następny wpis