Wstępne zapowiedzi koncernu Alfa Romeo sugerowały, że w Genewie 2020 skupią się m.in. na odnowionych wersjach Giulia i Stelvio. Ponieważ Salon Samochodowy w Genewie odwołano ze względu na zagrożenie rozprzestrzenianiu się wirusa, jesteśmy zmuszeni do przekazywania informacji o zapowiadanych premierach jedynie na podstawie wyszukiwanych informacji producenta…

f7dcaa5ad07cc639113f482537b4db9dc05fdcab

Wraz z prezentacją gamy Giulia MY20 dokonano zmian w pakietach wyposażenia.

Każdy poziom wyposażenia ma swój wyrazisty charakter: w przypadku podstawowej wersji Giulii występują 16-calowe felgi aluminiowe oraz tapicerka z tkaniny, w wersji Super tapicerka macabdb8a6d429e1dbd2b3ee2d7cc5cdffdcefdb19 odnowiony i nowy wzór, i jest oferowana wraz z 17-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich, co jest również cechą wyróżniającą wersje Business. Wersja „Ti” oferuje z kolei 18-calowe koła, drewniane elementy wykończenia wnętrza oraz skórzane fotele o wysokiej jakości, by spełnić oczekiwania osób poszukujących luksusu i elegancji. Atrakcyjna i sportowa wersja wyposażenia Sprint oferuje tapicerkę skórzaną w połączeniu z tkaniną, 18-calowe koła i aluminiowe elementy wykończenia wnętrza, natomiast wersja Veloce wyróżnia się swoimi wyjątkowymi sportowymi fotelami ze skóry. W wersji Veloce Ti nie ma mowy o kompromisach: znajdziemy tu19-calowe koła, wykończenie wnętrza elementami z włókna węglowego, karbowane elementy zewnętrzne (przedni grill, lusterka) oraz siedzenia pokryte Alcantarą®.

 

W wersji ba32aa72f2a7fcd2eb2e8e7604acfa8892cb72b1b5zowej Giulii do wyboru są dwa silniki: benzyna 2.0 o mocy 200 KM i turbodiesel 2.2 o mocy 136 KM, oba z napędem na tylne kołai automatyczną skrzynią biegów. Oprócz nowego 8,8- calowego wyświetlacza Multitouch i 7-calowego zestawu wskaźników TFT, wyposażenie standardowe obejmuje również system autonomicznego hamowania awaryjnego (Autonomous Emergency Brake), system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (Lane Departure Warning) oraz tempomat (Cruise Control).

Wersja Super jest dostępna również z silnikami diesel o mocy 160 i 190 KM, a także z reflektorami ksenonowymi i tylnymi czujnikami parkowania. Dla poziomu Giulia Business dostępne są te same opcje silnikowe, a dodatkowo wersja posiada aktywny tempomat (Active Cruise Control) i system kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto. Wersja „Ti” zapewnia wcześniej wspomnianą niepowtarzalną elegancję (drewniane elementy stylizacyjne wnętrza), delikatną skórą na desce rozdzielczej, podgrzewane elektrycznie regulowane fotele przednie, dzieloną tylną kanapą, chromowane ramki szyb i aluminiowe nakładki na pedały. Ciemne elementy wykończenia Miron wraz ze sportową kierownicą są charakterystyczne dla sportowej wersji Sprint.

de42d601814b07a2b089d4046ea684f9f60a4e74

Nawiązujące do najbardziej kultowych Alf Romeo nazwy Veloce i Veloce Ti, odnoszą się do najbardziej sportowych wersji wyposażenia Giulii, charakteryzujących się mocnymi silnikami, zarówno benzynowymi o mocy 280 KM jak i wysokoprężnymi o mocy 210 KM z napędem na wszystkie koła, wyposażonymi w sportowe siedzenia i ozdobionymi stylistycznymi elementami Dark Miron lub włókna węglowego.

Więcej na temat cen i dostępności modelu dowiesz się salonie Euromobil ul. Krasnobrodzka 5 (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa

Poprzedni wpis Następny wpis