Po 19 sezonach i 344 startach w wyścigach Grand Prix. Kimi Räikkönen zapowiedział, że po zakończeniu sezonu 2021 odejdzie z Formuły 1. Alfa Romeo Racing ORLEN straci więc swą największą gwiazdę…

19 sezonów na szczycie

Fin, obecnie najbardziej doświadczony kierowca F1 wszech czasów, wystąpił w 344 wyścigach Grand Prix i pożegna dyscyplinę po rekordowych 19 sezonach, w których wygrał 21 wyścigów, zdobył jedno Mistrzostwo Świata oraz podbił serca milionów fanów na całym świecie.

Kimi zadebiutował w 2001 roku w Sauber F1 Team, pomagając szwajcarskiemu konstruktorowi w osiągnięciu najlepszego wówczas czwartego miejsca w mistrzostwach, a następnie przeniósł się do McLarena i Ferrari. Po dwuletniej przerwie w 2010 i 2011 roku, powrócił do sportu w Lotusie, a następnie w Ferrari. Tuż potem powrócił do Hinwil, aby startować w trzech kolejnych sezonach w barwach Alfa Romeo Racing ORLEN, doskonałym zwieńczeniu niezwykłej kariery, która zatoczyła pełne koło.

Podziękowania za współpracę

Alfa Romeo Racing ORLEN pragnie wyrazić wdzięczność Kimiemu za niesamowite sezony spędzone wspólnie, za jego etykę pracy, pasję do wyścigów, determinację w dążeniu do sukcesu wykazywaną od pierwszych testów w Fiorano aż po zeszłotygodniowe sesje, a także za bycie wyjątkową osobą, zawsze wierną sobie, za to coś, co zjednało mu sympatię wszystkich, którzy z Nim i dla Niego pracowali.

Zespół życzy Kimiemu wszystkiego najlepszego na tej wyjątkowo zasłużonej emeryturze, wiedząc, że zarówno On, jak i jego Rodzina będą bardzo zadowoleni z obecności Kimiego w domu po ostatnim starcie w Abu Zabi.
Zanim jednak do tego dojdzie, czekamy na udane zakończenie sezonu 2021, aby wspólnie doprowadzić tę znakomitą karierę do końca, tak, jak na to zasługuje.

Oferta i ceny Alfy Romeo w Polsce

Zdaniem szefów:

  • Jean Philippe Imparato, dyrektor generalny marki Alfa Romeo: Kimi jest legendą sportu i to fantastyczne, że Alfa Romeo mogła być częścią jego drogi. Zawsze był gwiazdą zarówno za kierownicą, jak i w naszych kampaniach marketingowych. Udowodnił, że jest fenomenalny na torze, szybki i zdeterminowany. „IceMan” zawsze będzie kamieniem milowym we wspaniałej historii Alfy Romeo”.
  • Frédéric Vasseur, szef Alfa Romeo Racing ORLEN:Nie ma takiego drugiego kierowcy jak Kimi Räikkönen. Jego obecność, charyzma i wyjątkowe nastawienie, połączone z wrodzonymi umiejętności, które dały Mu szansę w roku 2001, uczyniły Go legendą naszego sportu w sposób, który liczby i statystyki nie są w stanie oddać. To była przyjemność współpracować z Kimim przez te wszystkie lata i wierzę, że przemawiam w imieniu wszystkich zatrudnionych w Alfa Romeo Racing ORLEN, od hali produkcyjnej w Hinwil po garaż w Zandvoort, gdzie dotarła do nas ta wiadomość. Wybitny kierowca, jakim jest Kimi, zapisał piękne i niezatarte karty w historii naszego zespołu i sportu”.
Poprzedni wpis Następny wpis