Wstępne zapowiedzi koncernu Alfa Romeo sugerowały, że w Genewie 2020 skupią się m.in. na odnowionych wersjach Giulia i Stelvio. Ponieważ Salon Samochodowy w Genewie odwołano ze względu na zagrożenie rozprzestrzenianiu się wirusa, jesteśmy zmuszeni do przekazywania informacji o zapowiadanych premierach jedynie na podstawie wyszukiwanych informacji producenta…

191120_Alfa-Romeo_StelvioMY20_04

Wraz z prezentacją gamy Stelvio MY20 dokonano zmian w pakietach wyposażenia.

Logika gamy Stelvio jest zbliżona do modelu Giulia. W wersji bazowej Stelvio oferuje 17″ felgi aluminiowe i tapicerkę pokrytą tkaniną. Wersja Super i Business dostępna jest z 18″ felgami aluminiowymi i nowym wzorem tkanin. 19″ obręcze kół, elementy wykończeniowe z prawdziwego drewna i ekskluzywna skórzana tapicerka foteli oraz deska rozdzielcza pokryta skórą dostępne są w wersji wyposażenia Ti. Ponadto, wersja Ti wyróżnia się nowym, eleganckim kontrastowym wykończeniem w kolorze Dark Miron (lub do wyboru, szarym Vesuvio Grey) na listwach bocznych, nadkolach i zderzaku tylnym, dla uzyskania dwutonowego efektu przypominającego historyczny model 164.

191120_Alfa-Romeo_Giulia-Stelvio-MY2020_06

Wraz z prezentacją gamy Stelvio MY20 dokonano zmian w pakietach wyposażenia.
Logika gamy Stelvio jest zbliżona do modelu Giulia. W wersji bazowej Stelvio oferuje 17″ felgi aluminiowe i tapicerkę pokrytą tkaniną. Wersja Super i Business dostępna jest z 18″ felgami aluminiowymi i nowym wzorem tkanin. 19″ obręcze kół, elementy wykończeniowe z prawdziwego drewna i ekskluzywna skórzana tapicerka foteli oraz deska rozdzielcza pokryta skórą dostępne są w wersji wyposażenia Ti. Ponadto, wersja Ti wyróżnia się nowym, eleganckim kontrastowym wykończeniem w kolorze Dark Miron (lub do wyboru, szarym Vesuvio Grey) na listwach bocznych, nadkolach i zderzaku tylnym, dla uzyskania dwutonowego efektu przypominającego historyczny model 164.191120_Alfa-Romeo_Giulia-Stelvio-MY2020_12
Sportowy charakter odnajdziemy również w wersji wyposażenia Sprint, którą charakteryzują 19″ obręcze kół, aluminiowe elementy wykończeniowe znajdujące się we wnętrzu pojazdu oraz fotele pokryte skórą połączoną z tkaniną. Topową wersją wyposażenia jest wersja Veloce z 20″ obręczami kół i sportowymi przednimi skórzanymi fotelami.
Dodatkowo podstawowa wersja Stelvio oferuje do wyboru dwie jednostki napędowe z automatyczną skrzynią biegów: silnik benzynowy 2.0 o mocy 200 KM z napędem na wszystkie koła oraz silnik turbodiesel 2,2 o mocy 160 KM z napędem na tył. W standardzie dostępny jest nowy wyświetlacz Multitouch o przekątnej ekranu 8,8″, nowy 7″ wyświetlacz TFT pomiędzy zegarami, autonomiczny hamulec awaryjny, system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, tempomat oraz tylne czujniki parkowania.
W wersji Super dostępny jest również wysokoprężny turbodoładowany silnik 2.2 JTDM o mocy 190 KM, z napędem na tył lub wszystkie koła i adaptacyjne reflektory ksenonowe 35W. Te same jednostki napędowe mogą być również dostępne w wersji Business, która podobnie jak w Giulii dodatkowo wzbogacona jest o aktywny tempomat, kompatybilny system Apple CarPlay i Android Auto oraz drugi port USB z tyłu – elementy niezbędne, kiedy używamy naszego SUV-a w celach służbowych.
191120_Alfa-Romeo_Giulia-Stelvio-MY2020_26-001W wersji Ti, dostępne są silniki benzynowe 2.0 o mocy 200 i 280 KM oraz silniki diesla o mocy 160, 190 i 210 KM. Bogate wyposażenie obejmuje: skórzane fotele i deskę rozdzielczą pokrytą skórą, elementy stylistyczne wnętrza wykonane z prawdziwego drewna, chromowane ramki szyb, aluminiowe nakładki na pedały, podgrzewane fotele z 8-stopniową elektryczną regulacją. Sportowy charakter wersji Sprint podkreślają: sportowa, skórzana kierownica, czarne zaciski hamulców, elementy stylizacyjne w wykończeniu Dark Miron (przedni grill, końcówki wydechu, dolna osłona zderzaka) oraz benzynowy silnik o mocy 200 KM i silniki diesla o mocy 160 i 190 KM.
Wersja Veloce to jeszcze więcej mocy. Charakteryzują ją mocny silnik benzynowy o mocy 280 KM lub silnik wysokoprężny o mocy 210 KM z napędem na wszystkie koła. Ma również nowe, ekskluzywne elementy stylistyczne Dark Miron a dodatkowo osłona tylnego zderzaka, nadkola boczne oferowane są w kolorze nadwozia. Wewnątrz auta odnajdziemy sportowe fotele pokryte skórą, regulowane elektrycznie w 6 płaszczyznach oraz stylistyczne elementy wykończone aluminium.
Więcej na temat cen i dostępności modelu dowiesz się salonie Euromobil ul. Krasnobrodzka 5 (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa191120_Alfa-Romeo_Giulia-Stelvio-MY2020_38

Poprzedni wpis Następny wpis