O ile wersja Veloce modeli Alfa Romeo Stelvio i Giulia oznacza tyle co “szybki”, o tyle rozwinięciem skrótu Ti jest Turismo Internazionale – “międzynarodowa turystyka”. To wersja Alfy Stelvio, która wraca po faceliftingu modelu, łącząca sportowe cechy Veloce z jeszcze bardziej urzekającym stylem topowej odmiany Quadrifoglio.

Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti ma nowe 21-calowe felgi aluminiowe z pięcioma otworami, polerowanym wykończeniem czarnego lakieru, które debiutują właśnie w tym modelu, nim staną się dostępne w innych wersjach wyposażenia. Wygląd zewnętrzny ma typowe cechy odmiany Veloce, czyli sportowy charakter, ale bez wulgaryzmów. Natomiast wygląd wnętrza nawiązuje już zdecydowanie do wersji Quadrifoglio.

Ma sportowe fotele ze skóry i Alcantary, czarną podsufitkę i ekskluzywne wykończenie z prawdziwego włókna węglowego. Kropką nad “i” są czerwone nici, którymi przeszyto tapicerkę.

Pod maską nie zaszły zmiany względem Veloce. Samochód będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych – 2.0 Turbo Benzyna o mocy 280 KM oraz 2.2 Turbo Diesel o mocy 210 KM. Obie jednostki standardowo łączy się z napędem na cztery koła Q4 oraz 8-biegowym automatem.

Poprzedni wpis Następny wpis