Wybierz markę

W listopadzie ubiegłego roku Alfa Romeo pokazała odświeżone modele Giulia i Stelvio, ale z zewnątrz różnic praktycznie nie ma. Znajdziemy je dopiero w środku, a najprędzej po uruchomieniu samochodu oraz podczas jazdy.

Na zewnątrz obie Alfy Romeo – Giulia i Stelvio – na rok 2020 wyróżniają się tylko jednym detalem względem ubiegłorocznych. Są to emblematy z oznaczeniem wersji samochodu. To wszystko.

W kabinie wprawne oko dostrzeże takie detale jak inny wygląd gałki dźwigni automatycznej skrzyni biegów czy standardowy dla każdej specyfikacji kolorowy ekran o przekątnej 7 cali, umieszczony pomiędzy zegarami.

Alfa_Romeo-Giulia-2020-1600-0d

Po uruchomieniu pokładowej elektroniki okaże się, że najwięcej zmian poczyniono w systemie multimedialnym oraz jego obsłudze. Pokrętło zyskało funkcję przycisku, a ekran to już nie lista funkcji, lecz bardziej przyjazne dla użytkownika ikonki (tzw. widżety). Podobnie jak w smartfonach konkretne ikony można przesuwać, ustawiając ulubione tam, gdzie się tego chce. Wszystkie auta na rok 2020 mają także funkcję SOS, pozwalającą na wezwanie pomocy za pomocą jednego przycisku.

Alfa_Romeo-Giulia-2020-1600-0b

Jest też kilka funkcji przydatnych osobom, które kochają elektronikę. Są to na przykład zdalna lokalizacja samochodu czy zdalne otwieranie i zamykanie drzwi. Natomiast funkcja My Wi-Fi, pozwala na przyłączenie do sieci do ośmiu urządzeń mobilnych.

Alfy jeżdżą jak zawsze, ale teraz bardziej samodzielnie

Odświeżone modele zachowały swoje fenomenalne właściwości jezdne, ale zyskały na właściwościach jazdy półautonomicznej. Zestaw systemów wspomagających składa się teraz z:

 • układu utrzymania pojazdu w pasie ruchu,
 • adaptacyjnego tempomatu,
 • Systemu wspomagającego jazdę w korku,
 • Systemu wspomagania jazdy na autostradzie,
 • systemu rozpoznawania znaków drogowych,
 • inteligentnego ogranicznika prędkości,
 • aktywny system zapobiegający kolizji z pojazdem znajdującym się w martwym polu lusterek.

Alfa_Romeo-Stelvio-2020-1600-10

Taki pakiet systemów pozwala podróżować autostradą lub po mieście po wyznaczonym pasie ruchu z możliwie najmniejszym zaangażowaniem ze strony kierowcy. Podróż alfą romeo też może być relaksująca.

Poprzedni wpis Następny wpis

  Szukasz auta dla siebie?
  Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!