Wybierz markę

Cupra powstała jako uosobienie sportowego stylu hiszpańskiej marki SEAT. Na początku nowa marka oferowała jedynie wersje Seata o sportowym design, ale wkótce pokazała swe prawdziwe oblicze. Przełomem był model Formentor, który zaprojektowano od początku do końca „z duchem Cupry”.

Obecnie mamy kolejny kamień milowy w dziejach firmy – wprowadzono wersję specjalną w ilości 999 egzemplarzy.

Cupra Formentor VZ5

Kamienie milowe marki Cupra

Cupra Formentor, fantastyczny stylistycznie crossover, w którym aż kipi testosteron, był pierwszym kamieniem milowym marki

Drugim kamieniem milowym były potężne silniki o mocach 245 KM (2,0 Tsi) i 310 KM (2,0 Tsi)

Trzeci kamień milowy, to CUPRA Formentor VZ5, Jest to najmocniejszy model hiszpańskiego producenta, a jego moc to 390KM. Teraz, dodatkowo jego oferta to wersja limitowana.

VZ5 Taiga Grey właśnie wchodzi w fazę produkcyjną.

Prezentacja nowego modelu to także trzecia rocznica powstania marki CUPRA, więc super model nie mógł nie zostać zauważony. Napędza go 2,5-litrowym silnik TSI o mocy 390 KM i maksymalnym momencie obrotowym 480 Nm. W połączeniu z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG samochód rozpędza się od 0 do 100 km/godz. już w 4,2 sekundy. Tym samym model trafił do elitarnej grupy wersji o przyspieszeniach poniżej 4,5 sekundy.

Inżynierowie CUPRY pojektując ten model, przewidzieli szereg rozwiązań, które pozwolą na dostosowanie stylu jazdy do preferencji kierowcy. Jest to możliwe między innymi dzięki zapewnieniu adaptacyjnego podwozia DCC, progresywnego wspomagania kierownicy i napędu na cztery koła.

Cupra Formentor VZ5

Dodatkowo, charakter pojazdu jest wzmacniany przez matrycowe LED-y, które są teraz standardowym wyposażeniem modelu CUPRA Formentor VZ5 i zapewniają najnowocześniejszą technologię, oferując jaśniejsze, inteligentniejsze i wysoce wydajne oświetlenie. W połączeniu z przednią kamerą samochodu, matrycowy system LED może dynamicznie regulować snop światła.  Tym samym, system ten przyczynia się do większego bezpieczeństwa na drodze.

Cupra Formentor VZ5 Taiga Grey – zaledwie 999 egzemplarzy

Teraz VZ5 zintensyfikowano przez dodanie limitowanej edycji VZ5 Taiga. Unikalny kolor Taiga Grey zaprojektowano specjalnie dla tej limitowanej do 999 egzemplarzy wersji. Do koloru nadwozia dopasowano elementy stylisyuczne do wnętrza pojazdu – tapicerkę Dinamica Black i fotele z brązowej skóry Nappa.

Cupra i jej Samochodowy paszport

Każda CUPRA Formentor VZ5 Taiga Grey będzie zawierała numer pojazdu wygrawerowany laserowo na panelu drzwi, podkreślając ekskluzywność pojazdu i zaznaczając jego miejsce w historii marki. Produkcja wersji VZ5 Taiga Grey rozpoczyna się 1 lipca 2022 w zakładach marki Martorell.

cupra formentor VZ5
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!