Producent z Martorell podczas targów Automobile Barcelona 2023 ogłosił nowy projekt. Prezentowany tam model CUPRA Raval, który wcześniej był projektem UrbanRebel, trafi do produkcji. Ten miejski buntowniczy i w 100% elektryczny model małego samochodu miejskiego trafi na rynek w roku 2025.

Podczas pierwszego dnia targów motoryzacyjnych w Barcelonie, potwierdzono nazwę nowego miejskiego samochodu elektrycznego.  Ważnym aspektem jest, że w firmie nazwa modelu stanowi hołd jakiejś krainie w Hiszpanii.  W związku z tym, obecnie wyrażono hołd dla dzielnicy Raval, znajdującej się w samym sercu Barcelony. To jedna z najbardziej zaskakujących części Barcelony. Tamtejsze ulice wypełniają bary, cyganerie, sklepy designerskie i uliczni artyści. Wszystko to sprawia, że miejsce to tętni życiem. Jak wyjaśnił prezes firmy, Raval to idealna nazwa dla miejskiego samochodu elektrycznego, który reprezentuje podobnego ducha.Cupra Ravel, Sylwetka od tyłu

Cupra Raval – stworzona z myślą o nowym pokoleniu kierowców

CUPRA Raval nie jest kolejnym zwykłym samochodem. Producent sięgnął do wymagań nowego pokolenia. Młodzi ludzie oczekują bowiem czegoś innego i lepszego, niż klasyczne formy. Stąd też zaproponowano miejski, buntowniczy i w 100% elektryczny samochód, z własnym charakterem, przemawiającym do osób z pokolenia Gen Z. To interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego, inspirowanego światem wyścigów.
Firma zainwestuje 3 mld euro w transformację hiszpańskiego zakładu, który do tej pory przystosowany był w dużej mierze do produkcji pojazdów spalinowych. CUPRA chce w ten sposób przybliżyć realizację swojego celu, którym jest pełna elektryfikacja i wyłączna produkcja aut z napędem elektrycznym od roku 2025.

Czy Cupra Raval to realne marzenia?

W przeszłości, na targach Automobile Barcelona, CUPRA zaprezentowała model Tavascan, a 21 kwietnia 2023 miał on swoją premierę handlową w Berlinie. Bez wątpienia zatem, prezentowany właśnie model CUPRA Raval ma jak największe szanse wyjechać na ulice.Cupra Ravel, wnętrze

Concept Car to DarkRebel

Jako ciekawostkę przyciągającą uwagę zaprezentowano model CUPRA DarkRebel.
Dark Rebel to interpretacja projektu marki, która wyznacza kierunek na przyszłość. Dzięki DarkRebel chcemy pokazać, że elektryczne samochody przyszłości mogą być pasjonujące i jednocześnie prowokacyjne – powiedział podczas pokazu Jorge Diez, szef działu projektowania w marce CUPRA.
Do tej pory już ponad 100 tys. użytkowników skonfigurowało swojego DarkRebel. Realizują to poprzez wciągające doświadczenie w Hyper Configuratorze, który dostępny jest w wirtualnym świecie Metaversum. Ich projekty będą miały wpływ na przyszłą fizyczną wersję samochodu pokazowego, która pojawi się już wkrótce.
Czy faktycznie DarkRabel trafi do sprzedaży trudno wyrokować. CUPRA Raval z pewnością wyjedzie na drogi.

Bogusław Korzeniowski

Cupra Ravel, Sylwetka od tyłu
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!