elektryczna cupra tavascan xe w nowej grze forza horizon 5

CUPRA była pierwszą marką motoryzacyjną, która ogłosiła swój udział w wyścigach formuły Extreme E i od razu zgłosiła do wyścigów model Tavascan XE – to tytułem przypomnienia. Niestety, trudno nam zwykłym śmiertelnikom zasiąść za kierownicą ekstremalnie wyścigowej wersji elektrycznego konceptu. Możemy jednak wcielić się w postacie wspaniałych kierowców teamu ABT CUPRA XE – Nassera Al-Attiyah i Jutty Kleinschmidt w grze komputerowej.

Maksimum fanu z serii Extreme E

Seria wyścigowa Forza jest oficjalnym partnerem wyścigów terenowych Extreme E. Naturalnym więc jest, że stworzyła najlepiej oddającą ekstremalne wyścigowe realia grę z serii Horizon. W nowej grze Forza Horizon 5 możemy zasiąść za kierownicą modelu CUPRA Tavascan XE – w pełni elektrycznej terenówki – i szaleć. Bo jakże tu nie szaleć, kiedy ma się do dyspozycji taki pojazd, znakomitych rywali i wymagające trasy. A może będzie to trening – ekscytujący i przydatny trening – zanim zasiądziemy za kierownicą własnego Tavascana? W ten sposób umilimy sobie także oczekiwanie na samochód, bo ten spodziewany jest w salonach CUPRA Euromotor w roku 2024. Oczywiście nie będzie to wersja Extreme E, wystawiana do wyścigów wyczynowych samochodów elektrycznych serii o tej samej nazwie. Tą możemy pojeździć jedynie w grze, dzięki czemu zabawy jest więcej, bo możemy wypadać z trasy tylko zabawowo.

Tavascan XE łączący światy

CUPRA dba w swoich modelach o wygodną łączność użytkowników samochodów ze światem wirtualnym i wyposaża je w zaawansowane multimedia. Także w procesie projektowania i konstruowania wirtualna rzeczywistość splata się ze światem realnym. Marka przyznaje, że również dzięki obecności Tavascana w najnowszej wersji gry Forza Horizon 5 rozwija swoje wirtualne możliwości. Korzystają na tym jednocześnie miłośnicy gier, którzy w czasie wakacji mają więcej czasu na zabawę. – Współpraca Extreme E i twórców gry Forza Horizon umożliwia naszym fanom zanurzenie się w innowacyjny, całkowicie elektryczny świat marki CUPRA.  Ta współpraca stanowi kolejny krok, w którym świat wirtualny i rzeczywisty łączą się i gdzie wszyscy mogą poczuć zarówno adrenalinę, jak i inne emocje związane z udziałem w wyścigach Extreme E – stwierdził Antonino Labate, dyrektor ds. strategii, rozwoju biznesu i operacji marki CUPRA.

Forza Horizon 5 daje nowym i dotychczasowym graczom radość sprawdzenia, jakie możliwości skrywa w sobie elektryczna terenowa CUPRA Tavascan XE. Równocześnie, dzięki odblokowaniu unikalnych wariantów i opcji w grze, otrzymują oni szansę zdobycia gadżetów Extreme E. – Wirtualny świat to szybko rozwijająca się przestrzeń. Marki mogą w niej organizować wyjątkowe wydarzenia i tworzyć doświadczenia tak, by potem dzielić się nimi z innymi. Wcześniej były one dostępne tylko dla nielicznych. Teraz możemy się nimi dzielić i wykraczać poza to, co przemysł motoryzacyjny kiedykolwiek był w stanie zaoferować – skonstatował Antonino Labate.

Gra Forza Horizon 5 jest dostępna na konsole Xbox One, Xbox Series X|S, Steam, Windows 10, Xbox Game Pass oraz poprzez Xbox Cloud Gaming.

Władysław Adamczyk

 

Poprzedni wpis Następny wpis