Inspirowana stylistyką SUV-ów rodzina Forda zostaje wzbogacona o kolejne warianty i to aż cztery. Do gamy Active dołączają modele Connect i Custom.

W gamie osobowych modeli Forda mamy już Ka, Fiestę oraz Focusa Active. Do tej rodziny dołączają Tourneo Connect i Tourneo Custom, a także użytkowe Transit Connect i Transit Custom.

Nowe modele Active wyróżniają się elementami nadwozia, które nadają im terenowego charakteru. Są to 17‑calowe obręcze kół, nowy wzór osłony chłodnicy, panele ochronne na nadkolach, bokach nadwozia i zderzaków oraz relingi dachowe. To wszystko jest w standardzie, a opcje stanowi mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który ułatwia pokonanie trudniejszych odcinków drogowych i terenowych.

FORD_2020_TOURNEO_CUSTOM_ACTIVE-09-LOW

Wszystkie modele Active otrzymały skórzaną tapicerkę, a Tourneo Custom odróżnia się dodatkowo niebieskimi akcentami na tablicy rozdzielczej. Jednak większym walorem tego modelu jest możliwość konfigurowania wnętrza, które można niemal dowolnie dzielić na przestrzeń pasażerską i ładunkową, składając i przesuwając fotele. Co więcej, siedzenia można również odwrócić, uzyskując ustawienie w układzie konferencyjnym, lub całkowicie je wyjąć, zamieniając auto osobowe w dostawcze do przewożenia niezbyt ciężkich przedmiotów.

Osobowy Tourneo Custom Active z krótkim i długim rozstawem osi, może pomieścić do ośmiu osób. Dostawczy Transit Custom Active furgon występuje z krótkim i długim rozstawem osi, o dopuszczalnej masie całkowitej do 3000 kg, a wersja z podwójną kabiną ma zwiększoną DMC do 3200 kg.

FORD_2020_TOURNEO_CUSTOM_ACTIVE-05-LOW

Wersje Active są dostępne z napędami wysokoprężnymi 2.0 EcoBlue w trzech wariantach mocy: 130 KM, 170 KM i 185 KM. Każdy może współpracować z systemem mild hybrid działający w napięciu 48 V. Dostępne są także automatyczne skrzynie biegów, ale tylko do manualnej można zamówić tzw. szperę.

Więcej informacji na temat Forda Transita/Tourneo Connecta w wersji Active poznamy pod koniec roku, kiedy auto oficjalnie zadebiutuje, bo teraz to jedynie zapowiedź.

Poprzedni wpis Następny wpis