dziecko+zapałki=pożar Bezpieczne ferie z Volvo Car PGD Kraków

Dzieci są największą radością rodziców oraz sensem ich życia. Dlatego rodzice nieprzerwanie się o swoje pociechy martwią. W czasie ferii, kiedy dziecko większą część dnia pozostaje poza opieką dorosłych, martwimy się jeszcze bardziej. Żebyśmy martwili się mniej, marka, której nazwę uznaje się za synonim bezpieczeństwa, organizuje akcję „Bezpieczne ferie z Volvo”. Zapraszamy na jej kolejną odsłonę już w tę sobotę.

Musimy wrócić do dzieci i głośno stwierdzić, że jednak nie ma się co zamartwiać na zapas. Zamiast tego trzeba zapobiegliwie zadbać, by dziecko przyswoiło sobie zasady bezpiecznego zachowania, przewidywania skutków zachować i miało uruchomiony tryb „rozwaga”. Przecież wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. I właśnie akcja „Bezpieczne ferie z Volvo” znakomicie w tym pomaga. Dlatego piszemy o niej, że jest potrzebna, tak jak wszystkim nam jest potrzebne bezpieczeństwo. Z tego właśnie powodu bardzo gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniach z bezpieczeństwem, jeśli takie zorganizuje salon Volvo w okolicy. A najlepiej, gdy czyni je atrakcyjnymi. Bo jak wiadomo, dzieci najlepiej przyswajają wiedzę poprzez zabawę.

Zagrożenia, które mogą zniwelować „Bezpieczne ferie z Volvo”

A zagrożeń jest dużo. Najbardziej niebezpiecznymi dotkliwymi w skutkach zagrożeniami są te, które dzieci same prowokują, ponieważ są w czasie ferii pozbawione opieki. „W czasie ferii dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz. A gdy nudzą się, dziwnie bawią się i na lód mogą wejść też”. Znowu nucimy sobie zwrotkę dopisaną do piosenki z Kabaretu Starszych Panów, ale robimy to z niezmienną troską. Zagrożenia czyhają na zamarzniętych stawach, na drogach pod górkami saneczkowymi i nawet przy świecach zapachowych w domu. Wiadomo: zapałki + dziecko = pożar. Te zagrożenia na pewno przeczą założeniu „Bezpieczne ferie z Volvo”.

Na dodatek są przecież jeszcze sytuacje, które aranżujemy sami my – rodzice. Jedziemy z dziećmi na stok narciarski, do wód niekoniecznie leczniczych – do aquaparku, czy na basen. A tam grzybica stóp to tylko malutkie zagrożenie. W akcji bezpieczne ferie z Volvo Car PGD chodzi oczywiście o to, żeby ostrzec dzieci przed zagrożeniami, uczulić na konieczność przewidywania skutków zachowań i przyzwyczaić do zabaw w trybie „rozwaga”, bez pozbawiania wszakże dzieci radości z samej zabawy.

Zaproszenie do zabaw czyniących ferie bezpiecznymi

O tym jak potrzebne są takie akcje i jak atrakcyjna forma wciąga nawet (młodszą) młodzież zdążyliśmy się już przekonać. Strażacy, licencjonowany przewodnik górski i instruktor narciarstwa oraz ratownik WOPR-u byli gośćmi specjalnymi dzisiejszego spotkania z cyklu „Bezpieczne ferie z Volvo Car PGD”.  Lekkie formy przekazywania, przypominania lub utrwalania zasad bezpiecznych zachowań spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów starszych klas. Jesteśmy przekonani, że miło, atrakcyjnie i przede wszystkim z pożytkiem będzie podczas spotkania otwartego w sobotę.

Serdecznie wszystkich zapraszamy, ale przede wszystkim zapraszamy dzieci, bo do nich krakowski salon Volvo adresuje atrakcje i zabawy, które będą towarzyszyć nauce bezpiecznych zachowań. Bezpieczne ferie z Volvo Car PGD w salonie w Krakowie przy Al. Powstańców Śląskich 22. Jeszcze zanim rozpoczną się ferie dla województwa małopolskiego – w najbliższą sobotę – 21 stycznia – od 11:00 do 14:00. Pracownicy salonu i zaproszeni eksperci powitają Państwa z otwartymi ramionami (a strażacy nawet z otwartym wozem), bo przecież bezpieczeństwo jest im bardzo bliskie.

Władysław Adamczyk

Bezpieczne ferie z Volvo Car PGD Kraków – fotorelacja ze spotkania

samochód strażacki w salonie samochodowym - Bezpieczne ferie z Volvo w Krakowie prelekcja strażaków dla młodzieży prelekcja strażaków dla młodzieży - Bezpieczne ferie z Volvo Car PGD Kraków
Poprzedni wpis Następny wpis