E-Power to system zaprojektowany specjalnie na rynek europejski. Jest toidealne  rozwiązanie dla kierowców niezadowolonych z tradycyjnych samochodów hybrydowych. Oferuje on dynamikę i elastyczność napędu elektrycznego, ale nie ma problemów z ładowaniem baterii i ograniczonym zasięgiem. Nissan Qashqai e-POWER, pierwszy model z tym innowacyjnym systemem, jest już dostępny w cenie od 173 700 zł.

Dlaczego e-Power?

Nissan Qashqai e-POWER ma przede wszystkim dostarczać przyjemność z jazdy i zapewniać wysoką kulturę pracy, zachowując jednocześnie wysoką wydajność

W przypadku napędu e-POWER nie występuje znane z wielu hybryd zjawisko nadmiernego hałasu „żyłowanego silnika”, gdyż koła napędza wyłącznie silnik elektryczny. Reakcja na wciśnięcie pedału przyspieszenia jest więc natychmiastowa, liniowa i płynna.

e-power

Energia napędzająca kola

Energia potrzebna do zasilenia silnika elektrycznego wytwarzana jest przez zaawansowany turbodoładowany silnik spalinowy o zmiennym stopniu sprężania, pracujący cicho w średnich zakresach obrotów. Przekazuje on energię bezpośrednio do silnika elektrycznego lub magazynuje ją w małym akumulatorze, zasilającym silnik elektryczny poprzez falownik albo bezpośrednio.
Energia, w razie potrzeby, przekazywana może być także jednocześnie do akumulatora i silnika.

e-Pedal, czyli wizytówka elekrycznych Nissanów

Samochód jest także wyposażony w system e-Pedal Nissana, którego włączenie umożliwia sterowanie przyspieszaniem i hamowaniem za pomocą jedynie pedału przyspieszenia. Gdy kierowca zmniejsza nacisk na pedał przyspieszenia, rozpoczyna się hamowanie (z siłą do ok. 0,2 g), a pojazd zwalnia aż do momentu osiągnięcia prędkości pełzania (ok. 10 km/h). System odciąża kierowcę zwłaszcza w ruchu miejskim – zapewnia płynną i relaksującą jazdę przy maksymalnym wykorzystaniu okazji do odzyskiwania energii z hamowania.

Nissan Qashqai 1,3 4WD  Test

Od dziś klienci mogą składać zamówienia na Nissana Qashqai e-POWER w ramach przedsprzedaży. Dostawy do klientów w Polsce rozpoczną się jesienią.

Wersje Nissana Qashqai e‑POWER dostępne w Polsce

Wersja Cena
N-Connecta 173 700 zł
Tekna 190 450 zł
Tekna+ 198 250 zł

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZADZWOŃ

e-power
Poprzedni wpis Następny wpis