Wybierz markę

Wspaniałym osiągnięciem Forda był start i ukończenie legendarnego wyścigu terenowego 53. SCORE-International Baja 1000 przez drużynę jadącą prototypem o nazwie Bronco R Race zaprezentowanym jeszcze przed oficjalną premierą modelu produkcyjnego.

Historyczny wyścig Baja 1000 służy jako platforma dla programu Bronco Built Wild Extreme Testing i transferuje rozwijaną w motorsporcie technologię Ford Performance do świata samochodów produkcyjnych. Model Bronco R, który widzicie na zdjęciach, jest napędzany w pełni standardowym 2,7-litrowym silnikiem EcoBoost Forda sparowanym z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów Ford SelectShift. Bronco R Race Prototype służy jako nośnik akcesoriów, części tuningowych oraz maszyna testowa dla różnych elementów oferowanych do nowego Bronco, a także pomaga w kalibracji systemu Terrain Management z trybami jazdy do modeli produkcyjnych.

Bronco R Prototype Finishes 2020 Baja 1000

Prototyp zaprojektowany i zbudowany przez Ford Performance i Geiser Brothers jest wyposażony w wyścigową wersję systemu Bronco High-Performance Off-Road Stability Suspension (HOSS) z przeprojektowanym niezależnym przednim zawieszeniem i pięciowahaczową, przygotowaną do wyścigów tylną oś. Ma napęd na cztery koła, jak jego historyczny protoplasta Ford Bronco „Big Oly”.

Samochód, który wystartował w tegorocznym Baja 1000, był pilotowany m.in. przez Camerona Steele i Shelby Halla. Zespół przypomniał sukces pierwszego Forda Bronco, który w latach 1968-1969 oraz 1971-1972 zwyciężał w tych niezwykłych zawodach rozgrywanych na meksykańskich bezdrożach. To swoista kropka nad „i”, którą Ford akcentuje nie tylko zaangażowanie w motorsport, ale także zaangażowanie z budowę i rozwój nowej rodziny Broncos.

Bronco R Prototype Finishes 2020 Baja 1000
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!