Wybierz markę

Od roku 2003 na całym świecie organizowany jest przez firmę Ford program szkoleniowy dla młodych kierowców. Ford Driving Skills for Life, czyli Umiejętności jazdy na całe życie, po raz siódmy odbędzie się także w Polsce. Wydarzenie będzie miało miejsce 3 i 4 czerwca 2023 roku w Gdańsku. Impreza jest bezpłatna i przystąpić do niej może każdy. Osoby zainteresowane bezpłatnym programem mogą zarejestrować się na stronie www.forddsfl.pl

Młodzi kierowcy to najbardziej niebezpieczna grupa uczestników ruchu. Wynika to z faktu braku nawyków, jakie zdobywają kierowcy podczas długiej eksploatacji i przecenianiu swych umiejętności. Uczestnicy ruchu w wieku 18-24, byli w Polsce w roku 2022 sprawcami 3 059 wypadków. Zginęło w nich 281 osób, a 3 910 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną (34,9%) było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Bezpieczna jazda, czyli czym skorupka za młodu nasiąknieFord Driving Skills For Life, grupa kursantów z instruktorem

Brawurowa jazda młodych kierowców, nie jest zjawiskiem powszechnym tylko w Polsce. Dlatego, w roku 2013 powstał program Ford Driving Skills for Life (Umiejętności jazdy Fordem na całe życie). Z jednej strony ma on na celu przekazanie najmłodszym kierowcom nowych informacji. Z drugiej jednak ma za zadanie dostarczenie praktycznych umiejętności, których nie nabyli w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy. Program ten wspiera Wizję Zero –wyeliminowania ofiar śmiertelnych i wypadków z poważnymi obrażeniami ciała przy jednoczesnym rozwoju bezpiecznej, zdrowej i zrównoważonej mobilności.

Jak stwierdził Mariusz Jasiński, Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska,

Program Ford Driving Skills For Life łączy młodych kierowców z profesjonalnymi instruktorami jazdy. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi prezentujemy uczestnikom realia jakie czekają na nich na drodze oraz podpowiadamy jak powinni się zachować, by nie dochodziło do niebezpieczeństw.

Polska edycja programu Ford Driving Skills For Life

W tym roku, bezpłatne szkolenia odbędą się 3 i 4 czerwca 2023 roku w Gdańsku przy stadionie na ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Uczestnicy zostaną podzieleni na małe grupy. Szkolenie praktyczne i teoretyczne obejmie zagadnienia koncentrujące się na krytycznych czynnikach wpływających na kolizje drogowe. W tym zakresie uczestnicy poznają skutki kontrolowania prędkości, panowania nad pojazdem czy rozpraszania uwagi.

Idąc z duchem czasu, bezpłatne szkolenie poruszy również kwestie bezpieczeństwa związane z prowadzeniem pojazdów elektrycznych. Odbędzie się także sesja „Bezpieczeństwo w mobilności”. Sesja ta obejmie rozpoznawanie zagrożeń i względy bezpieczeństwa drogowego pieszych, rowerzystów i użytkowników e-hulajnóg.

Osoby zainteresowane bezpłatnym programem szkolenia, mogą zarejestrować się na stronie www.forddsfl.pl

Ford od lat realizuje kampanię społecznej odpowiedzialności. Etyka biznesu obejmuje działania również w sferze bezpieczeństwa na drogach. Szkolenie funkcjonuje od 2003 roku, a od 2013 działa w Europie. W tym roku Ford Driving Skills for Life świętuje swoją 10. rocznicę obecności w Europie. Do tej pory na naszym kontynencie przeszkolono 50 000 młodych kierowców. W Polsce program FDSFL istnieje od 2016 roku. W szkoleniach organizowanych przez Ford Polska wzięło udział ponad 3700 kierowców.

Mieczysław Kowalik

Ford Driving Skills For Life. samochód na próbie
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!