Wybierz markę

Nugget Active oferuje luksusowe wnętrze, ekskluzywne detale zewnętrzne i bogate wyposażenie standardowe. Nugget Trail charakteryzuje się surową stylistyką nadwozia i mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu mLSD …

Nowe, atrakcyjne kampery Nugget Active i Trail zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających klientach Forda, korzystających z samochodów kempingowych. Modele przekonują odnowionym, oryginalnym wyglądem, bogatszym wyposażeniem wnętrza i materiałami oraz wyższymi możliwościami jazdy poza utartymi szlakami.

Kampery będą oferowane w wersjach Nugget i Nugget Plus z długim rozstawem osi, z uchylnym dachem jako wyposażeniem standardowym. Active i Trail zadebiutują na targach Caravan Salon 2021 w Düsseldorfie, które trwają od 27 sierpnia do 5 września.

Klienci mówią, że chcieliby, aby ich kamper się wyróżniał i zapewniał wyjątkowe emocje, dlatego – aby dodać ich podróżom nieco stylu i przygody – wprowadzamy wersje Nugget Active i Trail – powiedział Barry Quested, brand manager w One Stop Shop Conversions, Ford of Europe. „Nowe wersje sprzyjają plenerowemu stylowi życia klientów, oferując śmiałe, nowocześnie zaprojektowane przestrzenie mieszkalne, przystosowane do całorocznego użytkowania, a także zwiększoną przyczepność, która pozwoli im pokonać błotniste brzegi, nieutwardzone szlaki i śmiało wjeżdżać na trawiaste obozowiska.”

Ford i specjalizująca się w produkcji kamperów Westfalia potroiły do roku 2022 tempo produkcji modelu Nugget, aby zaspokoić popyt na szybko rozwijającym się rynku. Wersje Nugget Active i Trail będzie można zamówić u europejskich dealerów Forda pod koniec roku.

Stworzony z myślą o przygodach

Nowa wersja Forda Nugget Active została zaprojektowana dla klientów, którzy wymagają komfortu, wysokiej jakości wykończenia i odważnego stylu bez uszczerbku dla funkcjonalności samochodu kempingowego.

Ciemne okładziny wokół zderzaków, boków nadwozia i lusterek chronią karoserię przed otarciami spowodowanymi jazdą po bezdrożach i nadają jej stylowy wygląd, typowy dla SUV-ów. Dopełnieniem są specjalne, 17-calowe felgi Active-exclusive i charakterystyczna siatkowa osłona chłodnicy. Dostępna w standardzie markiza o długości 2,6 m gwarantuje dodatkową ochronę i cień na zewnątrz pojazdu.

Nowa podłoga Nugget Active, wykonana z jasnego drewna w stylu pokładu jachtowego, dodaje przestrzeni światła i luksusowego charakteru, a jednocześnie jest odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu. Satynowe elementy wyposażenia, czarne blaty i aluminiowe listwy podkreślają elegancki i nowoczesny styl, uzupełniony przez częściowo skórzane fotele z tłoczonym emblematem Active. Modulowane oświetlenie LED pozwala na zmianę temperatury i jasności świateł wnętrza w zależności od nastroju.

Wakacje poza utartymi szlakami

Dla odmiany, wygląd Nuggeta Trail zdominował czarny, matowy grill z napisem FORD, znany z kultowego Forda Raptora, który sugeruje przygodowe aspiracje kampera. Wykończone w kolorze czarnym zderzaki, boki nadwozia i nadkola dodają surowości sylwetce samochodu i zapewniają lepszą ochronę przed otarciami, również podczas załadunku i rozładunku. Rzucające się w oczy emblematy Trail i wyjątkowe, 16-calowe felgi są dopełnieniem surowego stylu.

Oryginalna stylistyka przejawia się również w projekcie części mieszkalnej: wszystkie Nuggety Trail zostały standardowo wyposażone w obrotowe przednie fotele i tylną kanapę pokryte wytrzymałą, czarną skórą, natomiast stół do jadalni wykonano w ciemniejszym odcieniu, który kontrastuje z białymi szafkami kuchennymi, szafą i podłogą z naturalnego drewna.

Długa lista standardowego wyposażenia

Obie nowe wersje Nuggeta doposażono, aby zapewnić pasażerom większy luksus podczas pobytu poza domem, również w chłodniejsze dni. Po raz pierwszy w tym segmencie pojawi się funkcja, która zwiększy komfort zimą i w chłodne noce: tylna kanapa może być podgrzewana, a opcjonalny system działa również wtedy, gdy po rozłożeniu kanapa tworzy wygodne, podwójne łóżko.

Samoczynnie składany, uchylny dach z oknami wpuszcza do wnętrza dużo naturalnego światła i zapewnia wentylację przestrzeni mieszkalnej. Odporne na warunki atmosferyczne boki dachu są standardowo wykończone w kolorze szarym, ale jako opcja dostępne są kolory czerwony lub niebieski, które uzupełniają gamę lakierów nadwozia.

 

Zarówno Nugget Active jak i Trail wyposażone są w nowy kolorowy panel sterowania z ekranem dotykowym, zamontowany na tylnej szafie. Umożliwia on klientom łatwe zarządzanie przyłączem elektrycznym, ogrzewaniem i oświetleniem, a także kontrolę stanu naładowania akumulatorów oraz poziomu świeżej i zużytej wody. Panel steruje również dostarczanym w standardzie bojlerem, który zapewnia ciepłą wodę w kuchni i dla zewnętrznego prysznica.

Spokój w trasie

Nowe Nuggety Active i Trail napędza mocny, sprawdzony i oszczędny 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue  Forda, który radzi sobie w trasach turystycznych nawet z kompletem pasażerów i wakacyjnego bagażu. Nugget Trail korzysta z sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów i dostępnego w standardzie mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu (mLSD), gwarantującego pewną jazdę na nawierzchniach o niskiej przyczepności, takich jak mokra trawa, piasek, żwir czy lód. Użytkownicy modelu Nugget Active mają do wyboru sześciostopniową automatyczną lub sześciostopniową manualną skrzynię biegów, mogą także do manualnej przekładni dobrać do kompletu mLSD.

Właściciele kamperów mogą nie mieć doświadczenia w prowadzeniu sporego furgonu, dlatego Ford wyposażył wszystkie wersje Nuggeta w pakiet systemów wspomagających kierowcę, m.in. tempomat adaptacyjny  , kamerę cofania  oraz System monitorowania ruchu poprzecznego Cross Traffic Alert , zwiększający bezpieczeństwo podczas wyjeżdżania tyłem z miejsc parkingowych lub bocznych dróg.

W ubiegłym roku Transit Custom, na którym bazuje Nugget, otrzymał od niezależnego instytutu, badającego bezpieczeństwo pojazdów, Euro NCAP, Srebrną Nagrodę za systemy bezpieczeństwa czynnego. W szczególności wyróżniono opcjonalny system aktywnego wspomagania hamowania z funkcją wykrywania pieszych.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!