Tegoroczne wakacje były inne od tych, które znaliśmy z lat minionych. Pandemia pomieszała urlopowe plany większości ludziom. Zamiast przelotów samolotem do zagranicznych kurortów, wiele osób wyruszyło swoim samochodem, a wakacyjną beztroskę zastąpiła ostrożność i poszukiwanie bezpiecznej strefy. Ideałem na takie warunki wydaje się kamper.

Trudno powiedzieć, czy tegoroczne wakacje diametralnie zmienią upodobania Rodaków, ale warto podkreślić, że w tym roku wiele osób wybrało wakacje w kraju. Przez cały okres wakacyjny, plaże i szlaki górskie były pełne. Zresztą podobnie było we Włoszech i Francji, gdzie także wypoczywali głównie obywatele tych Państw. Jak w takiej sytuacji można bezpiecznie i samotnie wybrać się z rodziną na wakacje? Odpowiedź jest tylko jedna – kamperem!
W domu na kółkach unikamy bowiem zbyt bliskiego kontaktu z innymi osobami, a podróż odbywa się w gronie najbliższych. Dodatkowo nie musimy się też martwić o nocleg czy jedzenie. Jesteśmy całkowicie niezależni. Jedziemy gdzie chcemy. Śpimy gdzie chcemy. Posiłki spożywamy gdzie i kiedy chcemy. Ot prawdziwa wakacyjna wolność bez granic. I właśnie w kierunku takich ludzi skierowana jest oferta FORDA TRANSITA CUSTOM NUGGET.

Patrząc na ofertę Forda można dojść do wniosku, że współczesne kampery przypominają kajutę luksusowego jachtu, a nie „adaptację samochodu dostawczego”. Kampery zostały bowiem zaprojektowane od podstaw, z dbałością o każdy szczegół i o wygodę użytkowników. Dodatkowo jazda nimi jest łatwa i przyjemna jak samochodem osobowym, a nie wersją dostawczą. Wprawdzie z uwagi na swoje gabaryty wymagają więcej precyzji podczas parkowania czy cofania, ale tutaj z pomocą kierowcy przychodzą systemy wspomagające takie jak np.: asystent parkowania czy funkcja ochrony bocznej, która ostrzega przed przeszkodami podczas manewrowania.

Prześledźmy zatem zalety FORDA TRANSITA CUSTOM NUGGET
Zaprojektowany przez Forda i Westfalię nowy Transit Custom Nugget to Twoje miejsce z dala od stacjonarnego domu. To funkcjonalny dom na czterech kółkach z praktycznie zaprojektowaną przestrzenią, w której można podróżować, spędzać czas wolny i wygodnie nocować. Ponieważ urlop to zazwyczaj czas na to, aby… wyspać się na zapas. konstruktorzy auta dokładnie pomyśleli o tej grupie odbiorców. Stworzono dwa modele samochodu:

  1. Wyjątkowy Ford Transit Custom Nugget z uchylnym dachem
    Praktyczny i zwinny Nugget z uchylnym dachem o niewielkich wymiarach zamienia podróże w czystą przyjemność, a po dotarciu do celu podróży, dyskretny uchylny dach zapewnia dodatkową przestrzeń nad głową oraz wentylację, a także wystarczającą ilość miejsca na dodatkowe przestronne łóżko dachowe.
  2. Wyższy Transit Custom Nugget z wysokim dachem
    Zapewnia on osiągi typowe dla samochodu osobowego, a jego niewielki rozmiar ułatwia manewrowanie i parkowanie. Dodatkowa przestrzeń uzyskana dzięki wysokiemu dachowi oznacza, że pojazd ma „stałe dodatkowe miejsce do spania”, a w pełni uszczelniona budowa czyni go idealnym przez cały rok.

W obydwu wersjach, nad całym wnętrzem (pod podnoszonym dachem lub podwyższonym dachem) umieszczono wygodne łóżko z talerzowymi sprężynami. Poniżej znajduje się drugie łóżko z regulowanym oparciem, dzięki czemu stworzyć można wygodną dwuosobową sofę do spania. Boczne zasłony montowane zarówno pod unoszonym dachem, świetlikach podwyższonego dachu, jak i w dolnej części pojazdu zapewniają optymalną ochronę przed zbyt dużą ilością światła. Szczególnie atrakcyjny jest podnoszony dach Transita Custom Nugget, który zapewnia przestronne miejsce do spania w podwójnym łóżku dachowym, ale dzięki wyposażeniu w zawiasy możesz go opuścić, aby zmniejszyć rozmiary pojazdu i jednocześnie zwiększyć jego zwinność na drodze. Na postoju podnosisz dach i odzyskujesz maksymalną przestrzeń. Dodatkowo przesuwane fotele w przestrzeni dziennej można łatwo przekształcić w podwójne łóżko. Tym samym każdy Nugget zapewnia wygodne miejsca noclegowe dla czterech dorosłych osób.

Tak, jak w każdym samochodzie kempingowym, ważną częścią pojazdu jest jego część robocza. W modelu Transit Custom Nugget, w pełni wyposażona kuchnia z tyłu pojazdu oferuje przestronne miejsce do gotowania oraz przechowywania puszek, butelek czy paczek. Zawiera też płytę gazową z dwoma palnikami, zlew z kranem oraz niezbędną przestrzeń użytkową do przygotowywania posiłków.

Na bocznej ścianie umieszczono zabudowę z licznymi szafkami. Te elementy umeblowania starannie dopracowano, a wydajna lodówka kompresorowa i stolik, przy którym można wygodnie zjeść dopełniają domowy nastrój.
Zadbano także o „wyposażenie w media”. Kuchnia w Transicie Custom Nugget zawiera specjalne miejsce do przechowywania butli gazowych do 2,8 kg. Co więcej, wymiana butli jest niezwykle prosta i… możesz zawsze i wszędzie gotować swoje ulubione posiłki. Dodatkowo model ma proste i szybkie łatwe uzupełnianie wody i prądu. Zewnętrzne gniazda ładowania 230–240 V umożliwiają podłączenie się do zewnętrznego źródła zasilania, dzięki czemu na kempingu nie jest pobierana energia z akumulatorów w samochodzie. Do tankowania czystej wody służy zaś specjalne gniazdo, które znacznie ułatwia utrzymywanie pełnego zbiornika wody w samochodzie.

A jazda tym dużym pojazdem?
Konstruktorzy Forda zadbali o najnowocześniejsze technologie wspomagania jazdy. Transit Custom Nugget wyposażony został w szereg inteligentnych technologii wspomagania jazdy, aby ułatwić i uprzyjemnić każdą podróż. Do takich zaawansowanych rozwiązań należy na przykład system monitorowania martwego pola widzenia w lusterku, dostrzegający pojazdy, które mogłyby umknąć uwadze kierowcy, inteligentny ogranicznik prędkości ułatwiający przestrzeganie limitów prędkości oraz system ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu. Dodatkowo Transit Custom Nugget wyposażony jest w szereg zaawansowanych technologii, których zadaniem jest ochrona pasażerów i pojazdu. Należy do nich na przykład system zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych, który zapewnia bezpieczeństwo zarówno kierowcy i pasażerom, jak również pozostałym uczestnikom ruchu. Aby pozbawić niepotrzebnych zmartwień, pojazd wyposażony jest również w systemy bezpieczeństwa, takie jak zamki przeciwwłamaniowe.

To jeszcze nie wszystko. Po całym dniu spędzonym na plaży czy górskiej wędrówce, można swobodnie odpocząć na świeżym powietrzu. Rozkładana markiza oraz stół kempingowy z dwoma krzesłami to standardowe wyposażenie tego modelu. Dzięki nim w kilka minut stworzysz komfortowy taras na świeżym powietrzu.

Czy pandemia zmieni nasze przyzwyczajenia i kampery staną się częścią wakacyjnego pejzażu???

Więcej informacji o modelach uzyskasz:
Euro Car, al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków, telefon: (12) 252 00 00
Multexim, al. Roździeńskiego 190, 40-203 Katowice, telefon: (32) 200 99 00
OMC Motors, ul. Krasnobrodzka 5 (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa, telefon: (22) 510 00 01
Partner, ul. Jasnogórska 60, 31-358 Kraków, telefon: (12) 662 00 00

Poprzedni wpis Następny wpis