Zdjęcia nowej Suzuki Vitary widzieliście już na naszym blogu i znacie podstawowy zakres zmian. Jednak minie jeszcze chwila nim będziecie mogli ten samochód zobaczyć w naszym teście oraz na żywo w naszych salonach Japan Motors. Zanim to się wydarzy, przypominamy historię tego modelu.

[youtube]https://youtu.be/7lfgEiiPleY[/youtube]

Suzuki Vitara narodziło się w 1988 roku, kiedy to powstał nieduży SUV mający wszystkie cechy samochodu terenowego. Auto miejskie, rekreacyjne i terenowe w jednym, czyli ówczesny odpowiednik dzisiejszych crossoverów. Druga generacja Vitary, którą zaprezentowano w 1998 roku, miała nową nazwę – Grand Vitara. Większa, wszechstronniejsza, nowocześniejsza, wygodniejsza i oszczędniejsza. Grand Vitara była naturalnym rozwinięciem pierwszej Vitary. Druga generacja Grand Vitary to już nowoczesne auto terenowe, plasowane w kategorii SUV, ale wciąż wyposażone w ramę i reduktor –  rodzynek na rynku. Oferowano ją od 2005 roku. Trzeciej Grand Vitary nie było – kolejnym etapem była… druga generacja Vitary. Powrót do starej nazwy i utrzymanie pierwotnych założeń, jakimi było autko przede wszystkim miejskie, mniej terenowe. Zaprezentowana w 2014 r. Vitara jest pierwszą pozbawioną reduktora. Jednak doskonale kontynuuje sukcesy poprzedników do dziś.

Niebawem zobaczycie w salonach Japan Motors nowe Suzuki Vitara, po zmianach wizualnych i technicznych. Zapraszamy na pokazy przedpremierowe:

17.09 Japan Motors Warszawa ul. Krasnobrodzka 5
22.09 Japan Motors Kraków ul. Jasnogórska 60
24.09 Japan Motors Kraków al. Powstańców Śląskich 22
1.10 Japan Motors Bielsko-Biała ul. Wyzwolenia 95
2.10 Japan Motors Dąbrowa Górnicza ul. Sobieskiego 10
3.10 Japan Motors Chorzów ul. Zielony Zaułek 2

Poprzedni wpis Następny wpis