Czekaliśmy na tę premierę, choć na razie mamy tylko pojedyncze zdjęcia opublikowane przez producenta, natomiast wiemy już co zmieniło się w nowym Suzuki Vitara. Jeden z najpopularniejszych SUV-ów na naszym rynku przechodzi facelifting.

Zmiany objęły przede wszystkim technikę, ale to co widać to nowy zderzak i grill z pionowym użebrowaniem z elementów pokrytych chromem. Nowe będą także wzory obręczy z lekkich stopów oraz zwiększy się gama lakierów. Z tyłu natomiast jest jeszcze trochę niewiadomych, ponieważ zdjęcie pokazuje wyłącznie fragment nadwozia z lampą, która będzie korzystała z technologii diodowej.

Suzuki-Vitara-2019-1280-03

W kabinie pojawią się lepszej jakości materiały. Największą zmianą ma być pokrycie górnej części deski rozdzielczej miękkim tworzywem. Nowa ma być grafika wskaźników na tablicy przyrządów oraz kolorowy wyświetlacz komputera pokładowego.

Wiemy na pewno, że pod maskę trafi zupełnie nowa dla modelu Vitara, ale używana już m.in. w Swifcie czy SX4 S-Cross jednostka benzynowa 1.0 BoosterJet o mocy 111 KM. Zastąpi ona stosowany obecnie silnik wolnossący 1.6 VVT. Teoretycznie mniej o 9 KM mocy, ale w praktyce należy oczekiwać lepszej dynamiki za sprawą większej wartości maksymalnego momentu obrotowego 170 Nm dostępnych od 2000 obr./min. Tymczasem silnik 1.6 VVT oferuje wartość 156 Nm od 4400 obr./min. Należy się spodziewać niższego zużycia paliwa.

Suzuki-Vitara-2019-1280-04

Jazda nowym Suzuki Vitarą może być nie tylko dynamiczniejsza i oszczędniejsza, ale także bezpieczniejsza. Auto będzie wyposażone w system rozpoznawania znaków drogowych, asystenta martwego pola lusterek zewnętrznych, a także system ostrzegający przed obiektami poruszającymi się poprzecznie z tyłu pojazdu. To wszystko ma być dostępne od września tego roku.

Zobacz nasz test wideo Suzuki Vitary 1.6 VVT:

[youtube]https://youtu.be/u7hAhsOvSBk[/youtube]

Poprzedni wpis Następny wpis