Wybierz markę

Ford Mondeo

Ford intensywnie pracuje nad hybrydową wersją Mondeo. Poza tym koncern szykuje ofensywę aut elektrycznych.

Hybrydowa odmiana Forda Mondeo miałaby trafić na rynek w 2013 roku. Napęd opierałby się na silniku benzynowym 1,6 Ecoboost i 40-konnym motorze elektrycznym, co pozwalałoby uzyskać około 200 KM mocy. Mondeo miałby oczywiście napęd na przód i sześciostopniową dwusprzęgłową przekładnię.

Silnik bazowałby na konstrukcji Boscha, znanej m.in z Porsche, Volkswagena i Range Rovera. Pracuje nad nim zakład w Essex, a Ford ujawnił, że jednostka nie trafi do Mazdy, a będzie wyłącznym patentem Forda.

Ford hybrid

Ford Mondeo Hybrid byłby produkcją globalną, dostępną w takiej samej postaci w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Początkowo Ford zamierzał wprowadzić go tylko w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Zdecydowano jednak, że auto pojawi się na całym świecie, na wymienionych rynkach w pierwszej kolejności.

Koncern zamierza także w najbliższych latach wypuścić kilka samochodów elektrycznych. W przyszłym roku będzie to Focus, następnie jest szansa na wersję C-Max zarówno w wersji hybrydowej, jak i elektrycznej.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!