Wybierz markę

Hyundai H1 Van

Kiedy na rozmowę kwalifikacyjną do firmy budowlanej lub transportowej przychodzą osoby szukające pracy, zwraca się uwagę na ich doświadczenie, możliwości oraz chęci. Tak samo jest w przypadku poszukiwań idealnego auta do tego typu firmy. Jednym z najlepszych kandydatów będzie Hyundai H-1 Van.

Auta użytkowe różnią się od osobowych o 180 stopni. Wcale nie chodzi o sposób ich wykorzystywania czy stylistykę, ale o podejście do nich. Najczęściej kupowane są po licznych konsultacjach z księgowymi, a traktuje się je jak zwykłe narzędzie do pracy, łopatę, piłę czy fotel biurowy. Muszą spełniać postawione przed nimi zadania.

Hyundai ix55 – gadżety koreańskiego SUV-a

Dokładnie taki jest Hyundai H-1 Van, którego historia rozpoczęła się w 1999 roku. Wtedy na rynku pojawiła się pierwsza generacja tego modelu. Koreańczycy wyciągnęli wnioski, zdobyli doświadczenie i po niemal dekadzie, w 2008 roku, zaoferowali drugą generację H-1. W niektórych europejskich krajach występuje ona pod nazwą H-200 czy i800.

Hyundai H1 Van

Począwszy od stylistyki, w Hyundaiu H-1 Van wszystko podporządkowane jest kierowcy, który spędza w nim często nawet kilkanaście godzin. Nie warto oczekiwać fajerwerków, jednak na tle niektórych przedstawicieli segmentu vanów H-1 jest naprawdę zgrabnie wyglądającym i na pewno nienudnym autem. Z pewnością sporą zasługę mają w tym przednie reflektory wychodzące z przetłoczeń bocznych elementów karoserii oraz pokaźnych rozmiarów chromowany grill.

Podobnie jest we wnętrzu. Duże dysze nawiewów systemu klimatyzacji, toporne i pokaźnych rozmiarów przyciski oraz pokrętła (dzięki czemu można używać ich nawet w rękawiczkach roboczych), drążek skrzyni biegów umieszczony w bardzo wygodnym miejscu – wszystko tylko po to, by jak najbardziej umilić czas pracy kierowcy.

W kabinie przewidziano sporą liczbę schowków, które w tego typu aucie zawsze się przydają. Największą zaletą Hyundaia H-1 Van są jednak spore możliwości adaptacji wnętrza. Każdy model dostępny jest w czterech wersjach: 2-, 3-, 5- oraz 6-osobowej, a więc jest to wół roboczy, który w zależności od potrzeb może także służyć w charakterze auta rodzinnego.

Świadczy o tym także wyposażenie, ponieważ już w podstawowej wersji Classic Hyundai H-1 Van ma wszystko, co niezbędne do komfortowej pracy. Warto jednak dopłacić 10 000 zł do wersji Comfort, w której na długiej liście wyposażenia standardowego znaleźć można m.in. komputer pokładowy, klimatyzację manualną, instalację radiową, elektrycznie sterowane szyby czy zderzaki w kolorze nadwozia.

Hyundai H1 Van

Za kolejne 5000 zł Hyundai oferuje wersję Style. Do dyspozycji są już dwie poduszki bezpieczeństwa, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, radio CD z MP3 czy boczne drzwi przesuwne z obu stron, które znacznie ułatwiają załadunek oraz rozładunek.

Rozmiar oraz ładowność przestrzeni użytkowej uzależnione są od ilości miejsc we wnętrzu. Najbardziej praktyczny pod względem ładunkowym będzie dwumiejscowy Hyundai H-1 Van, którego przedział ładunkowy ma długość 2375 mm, szerokość 1620 mm i wysokość 1350 mm, dzięki czemu pomieści on aż 4308 l. Maksymalna masa ładunku wynosi dokładnie 1186 kg. Mniejsze są 5- i 6-osobowe wersje, które pomieszczą 2500 l przy odrobinę mniejszej ładowności wynoszącej 1151 lub 1059 kg.

Hyundai H1 Van

Pod maską Hyundaia H-1 Van pracuje sprawdzona i wytrzymała jednostka napędowa 2,5 CRDi. Turbodiesel produkuje 136 KM oraz 343 Nm momentu obrotowego, a moc wędruje na koła za pośrednictwem pięciobiegowej manualnej przekładni. Wydawać by się mogło, że duży van nie będzie się nadawał do jazdy na autostradzie, jednak H-1 jest w stanie rozpędzić się do prędkości maksymalnej 183 km/h. To wszystko przy średnim spalaniu wynoszącym zaledwie 8,8 l oleju napędowego na 100 km.

Ile kosztuje nowy Hyundai Santa Fe?

Ceny rozpoczynają się już od 91 900 zł brutto, bo tyle kosztuje wersja Classic z trzema miejscami w kabinie. Ceny wersji Comfort startują od 101 900 zł, a 116 700 zł trzeba zapłacić za sześcioosobową kabinę. Style to wydatek 106 900 zł (3 miejsca) lub 121 400 zł (6 miejsc). Trudno będzie znaleźć równie tanich oraz praktycznych konkurentów.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!