Po Juho Hänninenie i Bryanie Bouffierze Hyundai Motorsport zatrudnił trzeciego kierowcę do testów i20 WRC. Kto to jest?

Okazuje się, że Michel Nandan, który czuwa nad projektem przygotowania do startów Hyundaia i20 WRC w sezonie 2014, zbiera samych doświadczonych i zarazem niedocenionych zawodników. Rynek naprawdę godnych uwagi wolnych kierowców rajdowych jest skromny, ale nie brakuje niewykorzystanych talentów. Jednym z nich jest Chris Atkinson – Australijczyk mający za sobą tysiące kilometrów oesowych za kierownicą różnych aut klasy WRC.

Chris Atkinson

Chris Atkinson zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2004 w Rajdzie Nowej Zelandii za kierownicą N-grupowego Subaru Imprezy. Nie ukończył tego rajdu, ale już w rodzimej Australii dojechał do mety na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Dzięki dobrej postawie dostał posadę w fabrycznym zespole Subaru u boku Pettera Solberga. Najlepszym wynikiem było 3. miejsce w Rajdzie Japonii 2005. Z Subaru związany był do końca – do 2008 roku – kiedy to zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej przed Solbergiem. Pięć razy stał na podium. Niestety, jego kariera runęła wraz z wycofaniem się zespołu Subaru z WRC.

[blo-link-inner href=”https://blog.pgd.pl/juho-hanninen-pierwszym-kierowca-teamu-wrc-hyundaia”]Juho Hänninen pierwszym kierowcą teamu WRC Hyundaia[/blo-link-inner]

Od tego czasu próbował sił w rodzinnych stronach, m.in. w Mistrzostwach Azji i Pacyfiku (mistrz tego serialu w 2012 roku), gdzie jeździł m.in. fabrycznym Protonem Satria Neo S2000 i Škodą Fabią S2000. Robił, co mógł, żeby utrzymać formę: startował nawet w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring w roku 2006.

[blo-link-inner href=”https://blog.pgd.pl/drugi-kierowca-testowy-w-ekipie-wrc-hyundai-motorsport”]Drugi kierowca testowy w ekipie WRC Hyundai Motorsport[/blo-link-inner]

W sezonie 2012 pojawiał się okazjonalnie w kilku rajdach, a pod koniec roku został zatrudniony w zespole MINI, który jak na ironię chwilę później wycofał się z mistrzostw świata.

Chris Atkinson

Choć Chris Atkinson nie startuje w mistrzostwach regularnie, jego umiejętności są wciąż na wysokim poziomie. Przykładem może być start w tegorocznym Rajdzie Meksyku, w którym zajął 6. miejsce. Połączenie sił z nowym zespołem, jakim jest Hyundai Motorsport, daje nadzieję na wznowienie rajdowej kariery.

[cytat]Chris będzie wspierał pracę naszych dwóch głównych kierowców testowych – Juho i Bryana.[/cytat]

Szef zespołu Michel Nandan

[cytat]To jest ekscytujący projekt. Byłem trzy tygodnie temu w siedzibie Hyundai Motorsport i jestem pod wrażeniem poświęcenia zespołu i dotychczasowych osiągnięć. Mam duże doświadczenie w różnych samochodach rajdowych i będę korzystał z tej wiedzy w celu wspierania rozwoju i20 WRC.[/cytat]

Chris Atkinson

 

Poprzedni wpis Następny wpis