Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane
i umów się na jazdę próbną

  lub
Facebook


Najnowszy film
Hyundai nagrodzony w plebiscycie AutoBest 2019 za unikatowe rozwiązanie z dziedziny bezpieczeństwa

Hyundai-Santa_Fe-2019-1600-24

Nagrodę SafetyBest z dziedziny bezpieczeństwa, za najciekawsze i unikatowe rozwiązanie dostała marka Hyundai. 31 dziennikarzy z całej Europy docenili system Rear Occupant Alert.

Innowacyjny system Hyundaia o nazwie Rear Occupant Alert wykrywa obecność pasażerów na tylnej kanapie i ostrzega o tym fakcie opuszczającego auto kierowcę. Jest to rozwiązanie mające choć po części zapobiegać sytuacjom, kiedy zamknięte, zostawione w aucie dziecko dusi się w upale. Jak działa ten system?

Po wyłączeniu silnika na tablicy wskaźników pojawia się komunikat „sprawdź tylne siedzenia!” Jeżeli opuścicie pojazd i zamkniecie go, system przechodzi w tryb czuwania. Po wykryciu ruchu w kabinie włącza alarm – dźwiękowy i światła awaryjne. Ma to przyciągnąć uwagę przechodniów lub hałasem przywołać kierowcę.

Zobacz nasz test Hyundaia Santa Fe oraz systemu Rear Occupant Alert:

Warto w tym miejscu dodać, że nowy Hyundai Santa Fe został wyposażony we wszystkie systemy bezpieczeństwa używane w koreańskim koncernie. Pośród nich jest ciekawy asystent bezpiecznego wysiadania (Safety Exit Assist), który zapobiega potencjalnym wypadkom, czasowo blokując drzwi i uniemożliwiając ich otwarcie gdy w czasie pociągnięcia klamki od środka, z tyłu na zewnątrz nadjeżdża inny pojazd. Ma to zapobiegać wysiadaniu wprost pod jadące auto.Wróć