W ciągu kilkudziesięciu lat Hyundai przeszedł spore zmiany, które wyszły na plus temu koreańskiemu producentowi. Aby tworzyć jeszcze lepsze samochody, konkurujące z europejskimi potentatami, Hyundai ma zamiar wybudować własne centrum testowe w słynnym kompleksie Nürburgring.

Słynny niemiecki tor Nürburgring jest europejską mekką dla fanów szybkiej jazdy. Ten długi, kręty i zdradliwy tor jest też doskonałym obiektem do testów nowych samochodów i prototypów. Wykorzystuje go wielu producentów aut. Hyundai chce na stałe zagościć na Nürburgringu, dzięki czemu jego nowe modele mają mieć bardzo dobre właściwości jezdne.

[blo-link-inner href=”https://blog.pgd.pl/hyundai-i30-16-mpi-comfort-kompaktem-w-konkurencje-wideotest”]Hyundai i30 1,6 MPI Comfort – kompaktem w konkurencję [wideotest][/blo-link-inner]

Szacuje się, że inwestycja pochłonie około 5,5 miliona euro, jednak korzyści wynikające z posiadania centrum testowego w takim miejscu z pewnością będą procentować. Centrum ma znajdować się w budynku o powierzchni 3050 m2, gdzie grono inżynierów i skomplikowana aparatura pomogą w badaniach i tworzeniu jeszcze lepszych samochodów marki Hyundai.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!