Wybierz markę

Jeep Avenger - samochód z boku na tle balkonów

W pełni elektryczną nowość marki przedstawialiśmy wraz z premierą, którą Avenger miał podczas salonu samochodowego w Paryżu. Teraz najważniejsza informacja brzmi: rezerwacja Jeepa Avenger jest już możliwa, a wręcz wskazana. Dlaczego „wskazana” i dlaczego to informacja ważna? Bo tylko rezerwując teraz, zapewnimy sobie odbiór samochodu w specjalnej atrakcyjnej wersji Launch Edition i to na początku przyszłego roku. Z uwagi na spodziewany popyt na samochód producent wprowadził nawet procedurę dwustopniową – usłyszeliśmy w salonie Jeep Euromobil. Idziemy tym tropem.

Akcja rezerwacja Jeepa Avenger – proces

Dwustopniowa procedura ma tę podstawową zaletę, że daje zainteresowanym klientom możliwość wcześniejszego zamówienia samochodu bez żadnych zobowiązań. W pierwszym etapie – do 30 listopada – należy wejść na specjalną platformę, o tu – https://bethefirst.jeep.pl/ i wybrać swój wymarzony kolor samochodu. Tak, możemy sobie zażartować, że dział logistyki zakładu w Tychach, gdzie Avenger będzie produkowany, chce wiedzieć, ile jakiego lakieru kupić. Część prawdy w tym jest, bo premierowa wersja Launch Edition będzie dostępna w trzech opcjach. Są to dwukolorowe nadwozia Sun z dachem Volcano i Granite z dachem Volcano oraz jednobarwne – Volcano.

Oczywiście należy też zostawić dane kontaktowe, bo ten etap procesu to bardziej rejestracja niż rezerwacja. Bardzo ważna rejestracja, ponieważ stanowi ona formalne potwierdzenie wstępnego zainteresowania samochodem. A tylko osoby, które takowe zgłoszą, będą mogły Avengera w premierowej wersji zarezerwować i już niedługo się nim cieszyć.

Proszę zatem pamiętać, że akcja „Rezerwacja Jeepa Avenger” rozpoczyna się od formalnego potwierdzenia zainteresowania, które trzeba zgłosić do 30 listopada. Dzięki rejestracji będziemy mogli dowiedzieć się, kiedy samochód będzie dostępny u najbliższego nam dealera. Jeśli mamy salon Jeepa bliższy nam uczuciowo niż lokalizacyjnie, to oczywiście możemy pozostawać w kontakcie ze swoim doradcą handlowym.

Jeep Avenger Launch Edition – szczegóły

Premierowa wersja nowości Jeepa kosztuje od 189 700 zł brutto, a możemy ją mieć także w programie finansowania Smart Renting. Rzecz jasna możemy również skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Mój Elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Atrakcyjność oferty Launch Edition wykracza poza samochód. Kabel do ładowania na publicznych stacjach Mode 3 możemy w niej uznać za drobiazg. Klienci Jeepa Avenger Launch Edition w ramach oferty premierowej otrzymają bowiem ładowarkę domową Wallbox. Jeśli domowa instalacja elektryczna pozwoli, to wystarczy podłączyć Wallboxa do domowego gniazdka i ładować samochód nawet mocą 11 kW. Z taką korzyścią dla nabywców Jeep realizuje inicjatywę „The Freedom to Choose” (Wolność wyboru), umożliwiającą wybór najbardziej odpowiedniej formy ładowania.

Jak napisaliśmy wcześniej i jak można przekonać się podczas akcji „Rezerwacja Jeepa Avenger”, wersja Launch Edition ma trzy opcje kolorystyczne. Dwie z dwukolorowym nadwoziem – żółtą Sun i grafitową Granite, obie z czarnym dachem Volcano, oraz jednokolorową – czarny lakier Volcano. Launch Edition ma przyciemniane szyby, osiemnastocalowe felgi aluminiowe oraz przednie i tylne światła full LED. Wnętrze ożywiają wielokolorowe oświetlenie ambientowe, żółte detale deski rozdzielczej i takież akcenty czarnych foteli. Fotele są podgrzewane, podobnie jak przednia szyba. Konsola centralna cieszy oko stylową nakładką, a bagażnik – funkcjonalnością. Ma on bowiem podłogę z regulacją wysokości, a jego klapa otwiera się elektrycznie, bez użycia rąk.

W premierowej wersji Avengera otrzymamy także system multimedialny Uconnect 10″ z ekranem 10,25”, w pełni cyfrowy panel wskaźników (także 10,25”) oraz bezprzewodowy system Apple CarPlay/Android Auto i bezprzewodową ładowarkę do smartfonów. Samochód jest wyposażony w aktywne systemy wspomagania kierowcy ADAS poziomu 2. Dzięki nim Avenger w sposób całkowicie autonomiczny będzie utrzymywał prędkość, odległość od poprzedzającego pojazdu oraz środek pasa ruchu. Miłymi, bo i przydatnymi dodatkami są m.in. system Blind Spot oraz czujniki parkowania z kamerą z widokiem z lotu ptaka.

Jeep Avenger - wnętrze, kokpit, konsola centralnaNowy elektryczny Jeep – „ogóły”

Przechodzimy od szczegółów wersji Launch Edition do ogółów Avengera. W zasadzie przypominamy w skrócie informacje przedstawione we wpisie Nowy Jeep Avenger – zdjęcia, parametry, zasięg, ładowanie, wyposażenie (pgd.pl). Kompaktowy Jeep Avenger jest pionierem nowej gamy w pełni elektrycznych samochodów, wyróżniających się własnościami terenowymi. Zaprojektowany specjalnie na rynek europejski model jest oczywiście oparty na DNA marki. W kompaktowym wydaniu łączy terenowe możliwości, styl, funkcjonalność i zaawansowane technologie, zgodne z potrzebami klientów oczekujących stałej łączności ze światem. Imponujące własności terenowe auta zapewniają, oferowane w standardzie systemy zarządzania trakcją (Selec Terrain) i kontroli zjazdu (Hill Descent Control), w połączeniu z doskonałymi wartościami kątów natarcia i zejścia oraz prześwitu.

Jeep Avenger ma pod maską czterystuvoltowy elektryczny układ napędowy nowej generacji. Tworzą go nowy silnik mocy 156 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz nowy akumulator o pojemności 54 kWh. Do naładowania akumulatora od 20 do 80% prądem stałym 100 kW (Mode 4) będziemy potrzebować tylko 24 minut. A zaledwie trzy minuty wystarczą, aby naładować energię potrzebną do przejechania 30 km.

Przypominamy – rejestracji, dzięki której możliwa będzie rezerwacja Jeepa Avenger Launch Edition, należy dokonać do 30 listopada. Na ewentualność jakichkolwiek pytań, pomocą służy najbliższy (sercu) salon Jeepa.

Władysław Adamczyk

Jeep Avenger z przodu Nowy Jeep Avenger Jeep Avenger Launch Edition - samochód na drodze, pola w tle Jeep Avenger Launch Edition - samochód na tle szklanego biurowca nowy Jeep Avenger Winter Edition 2023 - z boku Jeep Avenger - wnętrze, deska rozdzielcza, oświetlenie ambientowe
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!