Nowa Kia EV6 zapewnia duży zasięg, bezemisyjną jazdę i ultraszybkie ładowanie prądem o napięciu 800 V. EV6 GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 260 km/h

EV6 to nietypowy crossover – pierwszy samochód typu BEV zaprojektowany według nowej filozofii designu marki „Przeciwieństwa, które się uzupełniają” – wyróżniający się zaawansowanymi technologicznie detalami, który pokazuje jak będą wyglądały pojazdy elektryczne marki Kia w przyszłości. Auto jest zasilane wyłącznie energią elektryczną i oferuje do wyboru wielu konfiguracji układu napędowego o dużym zasięgu i zerowej emisji.

Możliwość ładowania prądem o napięciu 800 V oznacza znaczące skrócenie czasu ładowania. Akumulator ​​EV6 można naładować od 10 do 80 procent w zaledwie 18 minut.

EV6 w wersji GT zapewnia przy tym doskonałe osiągi – przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy i prędkość maksymalną wynoszącą aż 260 km/h.

EV6 to również pierwszy model typu BEV skonstruowany na nowej modułowej platformie
E-GMP (Electric-Global Modular Platform).

EV6 jednoznacznie potwierdza zaangażowanie marki Kia w elektromobilność i odzwierciedla jej nowy slogan „Movement that inspires”. EV6 jest także początkiem strategii dotyczącej samochodów typu BEV, aut hybrydowych typu plug-in (PHEV) i hybrydowych (HEV). Do roku 2030 mają one stanowić 40% całkowitej sprzedaży marki Kia.

To oznacza ich roczną sprzedaż na poziomie około 1,6 miliona egzemplarzy. Do tego czasu udział modeli typu BEV w sprzedaży wzrośnie do 880.000 sztuk. Tym samym, Kia stanie się światowym liderem sprzedaży samochodów elektrycznych. EV6 to pierwszy z 11 nowych modeli typu BEV, które Kia zaprezentuje do 2026 roku. Siedem z nich zostanie skonstruowanych na platformie E-GMP, a cztery z wykorzystaniem płyt podłogowych istniejących modeli.

„EV6 odzwierciedla nową markę Kia. Nowatorski design, zaawansowane technologie, innowacyjne rozwiązania i doskonałe osiągi wyróżniają ten model na tle konkurentów” – mówi Ho Sung Song, Prezes i Dyrektor Generalny Kia. „EV6 jest również początkiem długoterminowego zaangażowania marki Kia w zrównoważoną mobilność i przyspiesza przejście nie tylko na transport przyjazny dla środowiska, ale także na materiały i produkcję mniej uciążliwe dla natury niż dotychczas”.

Kia EV6 będzie produkowana w Korei Południowej. Na wybranych rynkach, w tym w Polsce, samochód zadebiutuje w drugiej połowie 2021 roku. Ceny i specyfikacje poznamy już za kilka tygodni.

Poprzedni wpis Następny wpis