Kia Niro Plus jest częścią planu, który zakłada, że Kia stanie się dostawcą zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. Będzie też liderem segmentu pojazdów projektowanych na konkretne potrzeby.

W zamierzchłych czasach.

Cofając się do roku 1995, przypomionam sobie jak podczas jednego z salonów samochodowych Mercedes zaprezentował model który miał zmienną karoserię. Dokładniej to była platforma kończąca się na wysokości słupka między przednimi i tylnymi drzwiami. Na tę platformę, cztery osoby nakładały „resztę nadwozia”. W efekcie nasz pojazd mógł być kombi, kabrioletem, limuzyną lub ekskluzywną wersją pick up. Wystarczyło tylko założyć inną nakładkę z tworzywa sztucznego na bazę. Styki elektryczne łączyły się wówczas ze światłami tylnymi, wycieraczką tylnej szyby, z ogrzewaniem tylnej szyby itd. Przyznacie, że na czasy w których rodził się Polonez Plus to był szok.

Kia Niro Plus

Minęło blisko trzydzieści lat i taką ideę chce wprowadzić KIA.

Tyle tylko, że nie będzie to model z wymiennymi karoseriami, ale wielkoseryjna produkcja aut na jednej platformie.

Kia opracowuje właśnie nową platformę podwoziową. Powstawać na niej będą modele różnych rozmiarów i na różne potrzeby. Wersje zaspokajające szybko zmieniające się wymagania klientów i nowe trendy. Pierwszy model zaprojektowany od podstaw na potrzeby specjalnych zastosowań Kia wprowadzi w 2025 roku.

Kia Niro Plus

Kia Niro Plus – projekt mający wysondować rynek potrzeb.

Koreańska firma zaprezentowała właśnie Niro Plus, będący modelem zaprojektowanym na potrzeby specjalnych zastosowań. Kia zamierza oferować szeroką gamę tych modeli i spodziewa się, że samochody takie jak Niro Plus będą ważnym elementem mobilności w przyszłości.

W Korei Kia Niro Plus jest w ofercie jako zeroemisyjna taksówka. Już zmodyfikowano pierwszą generację Niro EV, aby dostosować ją do wymagań współczesnego transportu. Debiut Niro Plus poprzedziło wprowadzenie na rynek w lutym modelu Ray Van – pierwszej jednomiejscowej furgonetki w Korei, zaprojektowanej na potrzeby zaspokojenia szybko rozwijających się usług dostarczania małych przesyłek.

Kia będzie oferować podstawową wersję Niro Plus dla prywatnych odbiorców. Będzie ona mogła być wykorzystywana w wielu branżach, w tym do usług związanych z wynajmem samochodów, a także do celów rekreacyjnych.

Kia Niro Plus

Kia Niro Plus i ekologiczny napęd

Na wybranych rynkach Niro Plus w wersji podstawowej zadebiutuje w drugiej połowie roku. Oprócz wersji z napędem elektrycznym (BEV), będzie też dostępna jako samochód hybrydowy typu plug-in (PHEV) i hybrydowy (HEV). To zaspokoi specyfikę danego kraju i zróżnicowane potrzeby klientów.

Osoby przerażone liczbą identycznych aut w centrach miast, pragnę uspokoić. Kia Niro Plus nie będzie oferowana w Europie.

Pojazdy dostępne w Polsce SPRAWDŹ TUTAJ

Kia Niro Plus
Poprzedni wpis Następny wpis