Nagroda za nagrodą w Polsce dla Kii Stinger. Po ogłoszeniu jej zwycięzcą plebiscytu na Samochód Roku Wirtualnej Polski, Stinger odbiera kolejną nagrodę za najlepszą limuzynę flotową premium w Plebiscycie Fleet Awards Polska 2018.

Najlepsze auta w różnych kategoriach wybrali m.in. fleet menadżerowie w Plebiscycie Fleet Awards Polska trwającym nieprzerwanie od dziesięciu lat, organizowanym przez magazyn Flota oraz magazyn MŚP Biznes. Kia Stinger nie miała sobie równych w kategorii „najlepsza flotowa limuzyna premium”.

Nagrody w tym plebiscycie mają duże znaczenie dla każdej marki, ponieważ to właśnie floty są motorem napędowym polskiego rynku samochodów osobowych. Obecnie stanowią przeważającą, 65-procentową grupę klientów tylko w segmencie aut osobowych.

DSC00083

Laureaci konkursu są wybierani nie przez wąskie grono jury, ale w pierwszej fazie przez głosowanie internetowe 20 tys. osób, odpowiedzialnych za zapewnienie sprawnego rozwoju swoich firm na różnym szczeblu decyzyjności. 55 proc. głosów należy do fleet managerowów, a 45 proc. do przedsiębiorców.

W etapie drugim, czyli podczas Wielkiego Testu Flotowego udział wzięło 318 jurorów, w rolę których wcielili się bezpośrednio sami fleet managerowie. W teście oceniano i porównywano ze sobą 130 nominowanych pojazdów. Składową oceny była również wartość rezydualna danego modelu, szacowana od wielu lat przez firmę Info-Ekspert.

 [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oT1P0eYvd80[/youtube]

Przypominam, że Kia Stinger jest oferowana w Polsce w czterech specyfikacjach wyposażenia i trzech wersjach silnikowych. Kosztujący 149 900 zł Stinger jest napędzany 2-litrowym silnikiem benzynowym turbo o mocy 255 KM. Moc na nawierzchnię przenosi tylna oś. Osoby ceniące sobie niższe zużycie paliwa i lepszą trakcję mogą wybrać diesla 2.2 o mocy 200 KM z napędem na tylną oś lub na cztery koła.

Najbardziej ekskluzywną specyfikacją auta jest Stinger GT, kosztujący 234 900 zł, wyposażony w benzynowy silnik V6 o pojemności 3,3 litra i mocy 370 KM. Wszystkie wersje Kii Stinger mają standardowo 8-stopniową, automatyczną skrzynię biegów.

Poprzedni wpis Następny wpis