Wybierz markę

Kierowcy w elektrycznych modeli Volvo Recharge w Europie wkrótce będą mieli łatwy dostęp do ponad 200 000 punktów ładowania. Dzięki współpracy z firmą Plugsurfing, kierowcy Volvo będą mogli łatwiej uzupełnić energię i bezpieczniej podróżować po naszym kontynencie.

Dzięki umowie z Plugsurfing, Volvo Cars eliminuje największą przeszkodę powstrzymującą kierowców aut elektrycznych przed odbywaniem dalszych podróży. W Europie działa wielu operatorów ładowarek. Plugsurfing je scala i sprawia, że możemy udać się w podróż z lekkim sercem.
Plugsurfing to jedna z wiodących firm, która zintegrowała liczne, lokalne subskrypcje i karty dostępowe do poszczególnych ładowarek w różnych krajach. Konto Plugsurfing, które będzie dołączane do każdego w pełni elektrycznego modelu Volvo Recharge w Europie, zapewnia dostęp do wielu lokalnych sieci ładowania w całej Europie, umożliwiając bezproblemową podróż przez wiele krajów samochodem elektrycznym. Platforma Plugsurfing może być w przyszłości rozbudowana o kolejne funkcje.

Volvo Cars and Plugsurfing offer Europe-wide charging service on all electric models
Volvo Cars and Plugsurfing offer Europe-wide charging service on all electric models

Klienci będą mogli ładować samochód za pomocą karty zbliżeniowej lub aplikacji na telefon. Sieć obejmuje 200 000 punktów ładowania w 38 krajach europejskich. Wszystkie opłaty i transakcje są scalane.

Twoja usługa Plugsurfing zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby związane z ładowaniem i jazdą: codzienne dojazdy, ładowanie na miejscu i podróże na duże odległości”, powiedział Björn Annwall, szef EMEA w Volvo Cars. Ta wolność umysłu sprawia, że ​​jazda elektrycznym Volvo jest jeszcze bardziej przyjemna i bezproblemowa.

Dzięki aplikacji Plugsurfing lub systemowi opartemu na Androidzie, klienci elektrycznych Volvo mogą filtrować punkty ładowania według lokalizacji, dostępności w czasie rzeczywistym i prędkości ładowania. Aplikacja pokazuje również informacje o cenie za kilowatogodzinę dla każdego punktu ładowania, dzięki czemu proces jest łatwy i przejrzysty.

Podobnie jak Volvo Cars, Plugsurfing kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój, ponieważ stale rozwija swoją sieć dostawców, a firma priorytetowo traktuje dostawców, którzy korzystają z odnawialnych źródeł energii.

Volvo Cars and Plugsurfing offer Europe-wide charging service on all electric models
Volvo Cars and Plugsurfing offer Europe-wide charging service on all electric models

Plugsurfing, tak jak Volvo Cars, ma silną wizję zrównoważonego rozwoju i ułatwiania dostępu do ładowania samochodów – powiedziała Anne Jalkala, CEO Plugsurfing. Współpracując z Volvo Cars w zakresie uproszczenia kierowcom dostępu do punktów ładowania, dążymy do tego, aby elektromobilność stała się rzeczywistością dla przyszłych pokoleń kierowców.

Volvo Cars rozpocznie wprowadzanie usługi Plugsurfing począwszy od elektrycznego XC40 Recharge P8. Jego dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku.

XC40 Recharge P8 jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem Volvo. To czteronapędowe auto oferuje zasięg ponad 400 km (WLTP) na jednym ładowaniu. Jego moc wynosi 408 KM. Akumulator ładuje się do 80 procent swojej pojemności w 40 minut, jeśli korzystamy z szybkiego ładowania prądem stałym.

W nadchodzących latach firma Volvo Cars będzie nadal wprowadzać dodatkowe modele w pełni elektryczne. Do 2025 r. 50% jej sprzedaży będą stanowiły samochody w pełni elektryczne, a pozostałą część – hybrydy.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!