„Maja Explorer” to projek Mai Włoszczowskiej, która zasiądzie za kierownicą Forda Explorera. Oprócz faktu, że model będzie wspierał olimpijkę w jej sportowych i zawodowych aktywnościach, umożliwi też realizację rowerowego projektu „Maja Explorer”.

Maja Explorer

Kto to jest Maja Włoszczowska?

Włoszczowska to osoba, której chyba nie trzeba przedstawiać. Polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy. Dzisiaj, po zakończeniu swojej ponad dwudziestoletniej kariery sportowej, nie rezygnuje z roweru i sportowego trybu życia. Wraz z Ford Polska rozpoczyna nowy projekt.

– Maja Włoszczowska jest niezwykle ambitną, silną i niezależną osobą oraz wybitną i wspaniałą zawodniczką. Każdy chciałby być jej partnerem, ale nie każdy może mieć ten ogromny zaszczyt. Jestem więc niezwykle szczęśliwy, że mogę ogłosić początek współpracy Ford Polska i Mai Włoszczowskiej. Mam również ogromną przyjemność przekazania naszej mistrzyni kluczyków do naszego legendarnego SUV-a – Forda Explorera Plug-in Hybrid. To symboliczny początek naszego partnerstwa i oficjalne rozpoczęcie naszego wspólnego projektu wideo pt. “Maja Explorer” – powiedział Mariusz Jasiński Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska.

Maja Explorer, czyli w Polskę jedziemy

Projekt „Maja Explorer” to sześcioodcinkowy serial wideo. W każdym odcinku Maja Włoszczowska, za kierownicą Forda Explorera wyrusza w Polskę w poszukiwaniu najlepszych miejsc do jazdy na różnego typu rowerach. Zgodnie z duchem Explorera, Maja odkrywa ciekawe zakątki naszego kraju, spotka się z niezwykłymi ludźmi, opowiada o różnych odmianach kolarstwa i promuje sportowy styl życia.

Warto podkreślić, że proponowane przez mistrzynię trasy rowerowe będą nie tylko wyczynowe, ale również lekkie i turystyczne – dla mniej zaawansowanych miłośników jazdy na rowerze. Dla tych, którzy chcą się sprawdzić na bardziej wymagających trasach Maja Włoszczowska przygotowała „wyzwania” – w opisach pod kolejnymi odcinkami znajdą się linki do tras z wynikami Mai Włoszczowskiej.

Ford Explorer i odczucia Mai

W ramach współpracy Maja otrzymała Forda Explorera w odmianie Platinum oraz w charakterystycznym kolorze Lucid Red. Najnowsze wcielenie Explorera napędzane jest układem hybrydowym typu PHEV. Napęd łączy 3-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy 357 KM z silnikiem elektrycznym zapewniającym dodatkowe 100 KM. Łączna moc układu hybrydowego wynosi 457 KM, a moment obrotowy to 825 Nm. Maja zarówno w jeździe na co dzień, jak i przy realizacji odcinków, doceniła nie tylko osiągi i wszechstronność Explorera, ale również fakt, że może pokonać 42 km wyłącznie na napędzie elektrycznym.

 

Czytaj test Forda Explorer

-Uwielbiam duże auta z amerykańskimi korzeniami. Na co dzień mieszkam w Jeleniej Górze, która jest absolutnie cudownym miejscem, ale ma jeden mały minus. Wszędzie jest daleko. Dlatego, gdy jadę na zawody lub imprezy rowerowe, czekają na mnie co najmniej kilkugodzinne trasy samochodem. Zawsze mam ze sobą dużo sprzętu – rowery, narzędzia, zapasowe części, walizki. Podróż samolotem jest w takim przypadku mocno utrudniona, dlatego pojemne i wygodne auto jest rozwiązaniem idealnym dla mnie. Amerykańskie SUV-y były od zawsze moim marzeniem i to marzenie dzisiaj się spełniło – powiedziała Maja Włoszczowska.

Zatem ruszamy w wakacyjny rejs po pięknych, rowerowych trasach w Polsce

Maja Explorer
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!