Samochód jest bez wątpienia narzędziem, które pomaga rozwijać biznes. Nie zawsze masz jednak środki na sfinansowanie całości zakupu. Leasing rozwiązuje ten problem! Tym bardziej, że teraz w Fordzie jest Leasing 101%, czyli w tej sytuacji podstawą do ustalania kwoty rat leasingowych będzie 101% z wartości o jaką się staramy…


Z leasingu korzystają zarówno przedsiębiorcy, którzy już długo prowadzą działalność, jak i przedsiębiorcy którzy dopiero ją rozpoczynają. Nic dziwnego, gdyż wszyscy próbują zminimalizować wydatki, a tych -zwłaszcza w przypadku rozpoznających działalność- jest naprawdę sporo. Ponieważ samochód jest zawsze jednym z największych wydatków, warto podzielić sobie ten wydatek na części i korzystać z samochodu jakbyśmy go… wynajmowali.

W leasingu operacyjnym płacimy raty od wartości leasingowanej kwoty netto, a podatek VAT nalicza się stopniowo, z uwzględnieniem każdej raty. Zatem co miesiąc odliczasz część podatku VAT odejmując go od zestawienia swoich faktur. Ponadto leasing umożliwi Ci wrzucenie w koszty uzyskania przychodu niemal wszystkich wydatków powiązanych z przedmiotem leasingu. W przypadku leasingu na samochód będzie to, prócz raty leasingowej, opłata początkowa (czyli czynsz inicjalny), wydatki na paliwo, przegląd samochodu albo zakup jego wyposażenia.
Zaletą leasingu jest też fakt, że leasing jest tylko usługą, więc nie powiększa majątku Twojej firmy i nie wpływa na ocenę zdolności kredytowej realizowanej przez bank.

Optymalizacja kosztowa i podatkowa
Cała rata leasingowa jest dla Twojej firmy kosztem, co oczywiście obniża wysokość odprowadzanego podatku dochodowego. Rata leasingowa pozwala Ci też rozliczyć VAT w 100% (w przypadku leasingu na wersje dostawcze). Pewnie znasz powiedzenie „Pieniądz kosztuje” – nie zamrażaj więc pieniądza w aktywach. Płać ratę leasingową na ustalonym poziomie, a uwolnione w ten sposób środki finansowe inwestuj w rozwój firmy.

Dodatkowym atutem leasingu, jakiego udzielają salony Forda jest forma 101%. Oznacza to, że ubiegając się o leasing o wartości 60 000 zł, rata leasingowa jest wyliczana od kwoty 60 600 zł. To wartość znacznie niższa niż jakikolwiek kredyt.

Plusy każdego leasingu:
możliwość obniżenia podatku,
możliwość ustalenia wysokości rat,
nie wpływa na zmniejszenie zdolności finansowej,
uproszczone procedury udzielania leasingu,
brak skomplikowanych zabezpieczeń.
Plusy leasingu Forda:
Spłata prawie bez żadnych opłat powyżej wartości zaciągniętego zobowiązania.

Więcej informacji na temat leasingu 101% uzyskasz:

  • Euro Car, al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków, telefon: (12) 252 00 00
  • Multexim, al. Roździeńskiego 190, 40-203 Katowice, telefon: (32) 200 99 00
  • OMC Motors, ul. Krasnobrodzka 5 (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa, telefon: (22) 510 00 01
  • Partner, ul. Jasnogórska 60, 31-358 Kraków, telefon: (12) 662 00 00
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!