Drugie i trzecie miejsce zajęli kierowcy Hyundaia w Rajdzie Argentyny. Umocniło to zespół na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej producentów.

Pierwszego dnia po zwycięstwie na pierwszym odcinku specjalnym Thierry Neuville dość słabo rozpoczął rywalizację, ale z czasem rozpędzał się coraz bardziej, by na koniec tego etapu zająć trzecie miejsce za Ottem Tanakiem i Krisem Meeke. Tylko 0,9 s wolniejszy od Belga był hiszpański kierowca Dani Sordo, który zaczął dzień spokojnie.

2018ARGENTINA_HEM_134

Świetnie natomiast dzień rozpoczął Andreas Mikkelsen. Niestety pojawiły się też problemy techniczne, przez co Norweg spadł na ósme miejsce, by na kolejnych odcinkach odzyskiwać żmudnie pozycje. Pierwszy etap zakończył na siódmej.

Już po trzeciej próbie drugiego dnia Neuville awansował na drugie miejsce przed Krisa Meeke’a. Kierowca Citroëna na ostatnim odcinku tego etapu był zmuszony zmienić koło, co dało również pozycję Daniemu Sordo. Ostatecznie duet Hyundaia zakończył dzień na drugim i trzecim miejscu. Prowadzący w rajdzie Ott Tanak miał już 46,5 s przewagi nad Neuvillem, który za cel przyjął sobie utrzymanie drugiej lokaty i zmaksymalizowanie punktów w obu klasyfikacjach.

A do mety nie było daleko, bo tylko trzy odcinki specjalne rozegrano ostatniego dnia Rajdu Argentyny. Dwa ostatnie padły łupem Neuville’a i tym samym Belg zdobył upragnione drugie miejsce oraz mocne punkty, dzięki którym mógł odrobić stratę do czwartego na mecie Sebastiena Ogiera.  Dani Sordo zameldował się na trzeciej pozycji. Andreas Mikkelsen zakończył rajd na piątym miejscu.

2018ARGENTINA_AUS_7335

Michael Nandan, szef zespołu Hyundai Motorsport: Postanowiliśmy zabezpieczyć podium i załogi zrobiły wszystko, o co ich poprosiliśmy. Powiedziałem po Korsyce, że chcę silniejszego, wszechstronnego zespołu. Powiedziałbym, że to dobrze wykonana praca.

Po pięciu rundach mistrzostw świata Hyundai Motorsport prowadzi w klasyfikacji producentów nad M-Sportem 15 punktami. Thierry Neuville jest wiceliderem klasyfikacji kierowców ze stratą 10 punktów do mistrza świata Sebastiena Ogiera.

Wyniki Rajdu Argentyny 2018

1. O. Tänak / M. Järveoja (Toyota Yaris WRC) 3:43:28.9
2. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +37.7
3. D. Sordo / C. del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) +1:15.7
4. S. Ogier / J. Ingrassia (Ford Fiesta WRC) +1:58.6
5. A. Mikkelsen / A. Jæger (Hyundai i20 Coupe WRC) +2:02.6
6. E. Evans / D. Barritt (Ford Fiesta WRC) +3:06.3
7. K. Meeke / P. Nagle (Citroën C3 WRC) +3:25.7
8. E. Lappi / J. Ferm (Toyota Yaris WRC) +4:32.6
9. T. Suninen / M. Markkula (Ford Fiesta WRC) +5:38.6
10. P. Tidemand / J. Andersson (Škoda Fabia R5) +12:15.8

Poprzedni wpis Następny wpis