Słowo mydelniczka używana w motoryzacji większości osób w Polsce kojarzy się z Trabantem, którego nadwozie wykonano z tworzywa sztucznego. Jednakże mydelniczka to talże coś innego..,

„Mydelniczka” to popularne określenie bezsilnikowego pojazdu o napędzie grawitacyjnym, którym pierwotnie dzieci ścigały się zjeżdżając ze wzniesień. Tradycyjnie były wykonywane z wyrzuconych drewnianych skrzynek na mydło, lecz dziś mają bardziej nowoczesną i wyrafinowaną budowę. Są szczególnie popularne w Europie i Ameryce Północnej, gdzie odbywa się wiele zawodów z udziałem mydelniczek.

Hyundai ujawnił pierwsze szczegóły nowego projektu pochodzącego z europejskiego centrum projektowego, Hyundai Design Center Europe.

Na zdjęciu można już zobaczyć kształt pojazdu mydelniczki na ciemnym tle. Pojazd został pomalowany na żółto, a na boku widoczne jest logo Hyundai.

Pojazd ma delikatnie opadającą sylwetkę pod kątem 45 stopni. Odsłonięte koła i nisko położona rama nadają mu dynamicznego charakteru. Długie, proste linie rozciągające się pod kątem w poprzek karoserii stanowią wyraźne nawiązanie do samochodu koncepcyjnego 45.

hyundai-soapbox-racer-teaser-01b-e2e

Więcej szczegółów, w tym plany Hyundaia, by projekt inspirowany tradycyjną mydelniczką był dostępny dla Klientów w całej Europie, zostanie ujawnionych wkrótce.

Poprzedni wpis Następny wpis