W konkursie „Najlepsze marki we wszystkich klasach 2021”, Alfa Romeo zajęła czołowe miejsca w kategoriach: „Samochód kompaktowy”, „Klasa średnia” i „Średniej wielkości SUV”. Włoska lekość i uniwersalizm docenione przez niemieckich klientów…

Styl marki Alfa Romeo wysoko ocenili Czytelnicy magazynu Auto Bild. W tegorocznym plebiscycie „Najlepsze marki we wszystkich klasach” swoimi głosami potwierdzili, że Alfa Romeo ma najpiękniejsze wzornictwo w trzech kategoriach:

Dla Giulii i Stelvio to już piąte z rzędu zwycięstwo w swojej klasie w plebiscycie Auto Bild, analizującym decyzje zakupowe Klientów.

Trzy zwycięskie modele zaprojektowano w Centrum Stylu Alfy Romeo, kultowym i inspirującym centrum stylistycznym, które niedawno stało się także siedzibą marki.

To właśnie tam zespół Alfy Romeo ściśle współpracuje z projektantami tworzącymi modele, które weszły do historii motoryzacji w przeszłości, jak i tworzą ją obecnie. Piękno i dynamizm były zawsze znakami rozpoznawczymi każdej kreacji włoskiej marki, a zwycięstwo w niemieckim konkursie „Najlepsze marki” dodatkowo wzbogaca i tak pokaźną już kolekcję trofeów zdobytych w ostatnich latach przez Alfę Romeo.

  • Giulietta otrzymała między innymi prestiżową nagrodę „Autonis” przyznawaną przez czasopismo auto, motor und sport i tytuł „Design Trophy” od Auto Zeitung.
  • Design Giulii został liczne wyróżniony, m.in. „Red Dot Award” w Niemczech i „Compasso d’Oro” we Włoszech, jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie.
  • Model Stelvio, pierwszy SUV marki, również zwyciężył w Autonis”, konkursie na najlepszy design organizowanym przez czasopismo auto, motor und sport.

Do modeli, które zdobyły najwięcej nagród za oferowane technologie, przyjemność z jazdy i innowacje, zaliczają się także Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio. Dzięki potężnemu silnikowi benzynowemu V6 biturbo o mocy 510 KM, te topowe wersje obu modeli należą do ligi supersportowych samochodów.

W konkursie „Najlepsze marki we wszystkich klasach”, przeprowadzonym już po raz dziesiąty, magazyn Auto Bild poprosił swoich Czytelników o ocenę samochodów najbardziej znanych marek różnych producentów. Ocenie poddano najważniejsze kryteria zakupu samochodu, między innymi design. Ranking obejmował 37 marek w 14 klasach, od samochodów najmniejszych po SUV-y.
W sumie w konkursie swoje głosy oddało ponad 60 000 Czytelników.

Poprzedni wpis Następny wpis