Wybierz markę

Hyundai Elantra Coupe?

Do tegorocznej imprezy w Los Angeles pozostało jeszcze sporo czasu, ale Hyundai już zapowiada, że na kalifornijskich targach pokaże wersję coupe nowego Hyundaia Elantry.

Nowy samochód koreańskiego koncernu, Hyundai Elantra Coupe, będzie bezpośrednim rywalem dla Hondy Civic Coupe, która pojawi się na rynku amerykańskim w 2012 roku. Koreańczycy dwudrzwiową wersję Elantry planują póki co jedynie na rynek amerykański, ale nie wykluczają także wejścia w późniejszym czasie na rynek europejski.

Hyundai Elantra
Hyundai Elantra

Hyundai przedstawił już swoim dystrybutorom w Stanach w wielkiej tajemnicy zdjęcia nowego coupe, rozpoczął też planowanie strategii reklamowej. Jak wynika z przecieków, samochód jest „niewiarygodnie piękny”. Patrząc na ostatnie postępy w designie koreańskiej marki, nie sposób nie wierzyć w te słowa.

Hyundai Elantra
Hyundai Elantra

Elantra Coupe ma być oferowana z takim samym silnikiem jak sedan. W gamie znajdzie się więc na początek benzynowa jednostka 1,8 o mocy 148 KM z manualną lub automatyczną sześciostopniową skrzynią biegów. Istnieje także duża szansa na to, że coupe w nieco późniejszym terminie zostanie wyposażone w silnik, który będzie dostępny także w Velosterze – a więc turbodoładowane 1,6 o mocy 208 KM.

Póki co czekamy na potwierdzone informacje i oficjalne zdjęcia Elantry Coupe. Istnieje przecież szansa na przeciek fotografii, którą Hyundai pokazał dealerom.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!