Wybierz markę

Jukebox to szafa grająca, Nissan postanowił więc pobawić się słowami i rozdzielić ten wyraz na Juke i Box.

Zaprezentowano specjalną edycję modelu Juke o nazwie Box. Auto ma bliski związek z nawiązaniem przez Nissana współpracy z wytwórnią muzyczną Ministry of Sound. W kooperacji z firmą Martin Audio (producent systemów nagłośnieniowych) udało się wcisnąć do dwóch aut najpotężniejszy zestaw audio generujący 18 900 watów i zdolny wytworzyć hałas o wartości 150 dB poziomu ciśnienia akustycznego. Auta sprzężone są z odpowiednią kabiną dla DJ-a, sam system jest całkowicie samowystarczalny pod względem zasilania i generowania dźwięku.

[youtube]http://youtube.com/v/vV_MEZu8VXw[/youtube]

Dla porównania, próg słyszalności to około 26 dB, na koncercie rockowym hałas może dojść do 120 dB, a samolot odrzutowy generuje 130 dB (w odległości ~30 metrów). Biorąc po uwagę, że to skala logarytmiczna, względna różnica każdego dB to ogromny skok hałasu.

[youtube]http://youtube.com/v/b2UPjQA3ikY[/youtube]

Auto zadebiutowało podczas parady kierowców otwierającej najsłynniejszy na świecie 24-godzinny wyścig wytrzymałościowy 24 Heures du Mans. Teraz ruszy w sześciomiesięczne letnie tournée po Europie – weźmie udział w Nissan Juke Box Sessions – audycjach radiowych Ministry of Sound emitowanych w poniedziałki miedzy 17:00 a 19:00 czasu GMT.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!