Nissan Pulsar to kompaktowa nowość w gamie japońskiego producenta. Dzięki nowoczesnemu wyglądowi i maksymalnej nocie 5 gwiazdek w testach Euro NCAP ma on realną szansę na stanie się rynkowym przebojem w Europie. Co w swoim cenniku ma do zaproponowania Pulsar?

Nissan oferuje Pulsara w trzech wersjach silnikowych: benzynowej DIG-T 115 (190 Nm), DIG-T 115 Xtronic (165 Nm) oraz w wysokoprężnej dCi 110 (260 Nm). Każde z tych aut dostępne jest na trzech poziomach wyposażenia: Visia, Acenta i Tekna, gdzie najbogatsza jest ta ostatnia.

Najtańszym Nissanem Pulsarem, jakim możemy wyjechać z salonu jest 115-konna odmiana DIG-T rozwijająca 190 Nm, sprzęgnięta z 6-biegową skrzynią ręczną, z wyposażeniem Visia. Takie auto kosztuje przy obecnych cenach promocyjnych 59 900 zł. Atutem Nissana Pulsara jest bogate wyposażenie podstawowe. W omawianej wersji Visia otrzymamy na pokładzie ABS, EBD oraz ESP, przednie i boczne poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne, mocowania ISOFIX na tylnych zewnętrznych miejscach, system Start/Stop, klimatyzację, tempomat z ogranicznikiem prędkości, lusterka regulowane elektrycznie, kierownicę regulowaną w dwóch płaszczyznach, system audio z radiem, CD, MP3, złączami AUX, USB i iPod, łącznością Bluetooth, 5-calowy ekran z obsługą komputera pokładowego oraz sterowanie systemem audio z kierownicy. Nissan Pulsar z podstawowym wyposażeniem jest właściwie samochodem kompletnym, na pokładzie którego nie brakuje żadnego z elementów komfortu, do których przyzwyczaiły nas nowoczesne samochody.

Dla osób wymagających dodatkowych opcji Nissan oczywiście przygotował odpowiedni zestaw możliwości doposażenia samochodu. Pulsar w wersji Acenta oprócz tego, co znajdziemy w odmianie Visia ma na swoim pokładzie również 16-calowe felgi ze stopów lekkich, dwustrefową klimatyzację automatyczną, spryskiwacze reflektorów, podgrzewanie lusterek zewnętrznych, chromowane wewnętrzne klamki, podłokietnik ze schowkiem, centralny podłokietnik na tylnej kanapie, podgrzewane przednie fotele i 6 głośników w systemie audio. Różnica w cenie między wersją Visia a Acenta przy tej samej jednostce DIG-T 115 wynosi 6600 zł w przypadku cen promocyjnych.

Najbogatsze wyposażenie Tekna dysponuje między innymi reflektorami LED, czujnikiem zmierzchu, systemem bezkluczykowym I-Key, elektrycznym składaniem lusterek, 17-calowymi obręczami ze stopów lekkich, lusterkiem wstecznym fotochromatycznym oraz zestawem systemów bezpieczeństwa Safety Shield obejmującym aktywną kontrolę toru jazdy, ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz elektryczny hamulec awaryjny. Nissana Pulsara z wyposażeniem Tekna i podstawowym silnikiem benzynowym kupimy za 79 tys. zł.

Jeśli zażyczymy sobie by nasz benzynowy Pulsar został wyposażony w bezstopniową przekładnię Xtronic, będzie to wymagało dopłaty. Różnica w cenie wynosi 8100 zł w przypadku poziomu wyposażeniowego Visia i 8000 zł dla Acenty i Tekny. Jeśli zależy nam na oszczędzaniu lepszym wyborem będzie jednak odmiana z silnikiem wysokoprężnym. Wymaga ona o 2000 zł większej dopłaty, ale jest znacznie bardziej oszczędna, więc różnica w cenie może nam się zwrócić. Według danych producenta Pulsar z silnikiem benzynowym i przekładnią ręczną zużywa 5 l paliwa na 100 km, podczas gdy japoński kompakt z motorem o zapłonie samoczynnym potrzebuje jedynie 3,6 l oleju napędowego na przejechanie tego samego dystansu. Różnica jest więc znacząca.

Nissan oczywiście oferuje lepsze wyposażenie nie tylko w ramach poziomów Acenta i Tekna, ale również oddzielnie, w formie płatnych opcji i pakietów. Można zatem skompletować sobiesamochód z wyposażeniem Acenta, ale wzbogacony o kilka dodatków z poziomu Tekna, które podobają nam się najbardziej. Przykładem opcji wartej wybrania jest z pewnością pakiet IT. Jest on oferowany dla odmiany Acenta w cenie 7600 zł i zawiera Nissan Connect 2.0 (nawigacja satelitarna, 5,8-calowy wyświetlacz), system kamer 360, elektrycznie składane lusterka, pakiet Auto (automatyczne wycieraczki, czujnik zmierzchu, lusterko fotochromatyczne, I-Key) oraz, co najważniejsze, pakiet Safety Shield. Decydując się na ten zestaw opcji otrzymamy auto wyposażone niemal tak bogato jak odmiana Tekna, oszczędzając przy tym blisko 2000 zł.

Nissan ma w swojej ofercie również rozszerzoną gwarancję. Za 2700 zł otrzymamy pakiet na 5 lat lub 150 tys. km. To niewielka cena za tak znaczne wydłużenie gwarancji na auto.

Cennik Nissana Pulsara prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Na szczególną pochwałę zasługuje wspomniane bogate wyposażenie wersji podstawowej, dzięki któremu jeśli szukamy niedrogiego auta, nie będziemy zmuszeni do wybierania dodatkowych opcji podwyższających cenę samochodu.

Szczegóły odnośnie cen i danych technicznych Nissana Pulsara dostępne są w oficjalnym cenniku na stronie producenta.

Poprzedni wpis Następny wpis