Nowa Insignia z bardzo wydajnymi jednostkami napędowymi i innowacyjnymi systemami wspomagania kierowcy

SORP des neuen Opel Insignia , Opel Vorstandsvorsitzender Michael Lohscheller, Rüsselsheims Oberbürgermeister Bausch präsentieren, das facegeliftete Modell im Opel Werk Rüsselsheim

Oficjalnie rozpoczęto produkcję nowego modelu flagowego Opla. W obecności burmistrza Rüsselsheim, Udo Bauscha i dyrektora generalnego Opla, Michaela Lohschellera, pierwszy egzemplarz nowej Insignii – w wersji Sports Tourer w szarym kolorze Satin Steel – zjechał z linii produkcyjnej w zakładzie produkcyjnym w głównej siedzibie firmy.

„Dzisiejszy dzień to dobry dzień dla Rüsselsheim. Z niecierpliwością czekamy na nową Insignię. Model ten z wyjątkowymi technologiami i wydajnymi silnikami zapewni nam nowy impuls. Dzięki nowej Insignii i przyszłym modelom, które wprowadzimy w Rüsselsheim, zakład jako miejsce produkcji ultranowoczesnych pojazdów może liczyć na dobrą przyszłość – zarówno z wydajnymi silnikami spalinowymi, jak i zelektryfikowanym napędem”, powiedział dyrektor generalny Opla, Michael Lohscheller.

Jak już zapowiedziano, w zakładzie w Rüsselsheim, oprócz Opla Insignii, od 2021 roku będzie produkowany nowy Opel Astra oraz model dla bratniej marki Groupe PSA – DS Automobiles. Zarówno nowa generacja Astry, jak i model DS Automobiles będą opierać się na nowoczesnej, przystosowanej do elektryfikacji platformie Groupe PSA EMP2.

„Cieszymy się, że model flagowy Opla będzie tutaj nadal produkowany. Zwiększa to wykorzystanie zakładu i pomaga zabezpieczyć wysoko wykwalifikowane miejsca pracy w Rüsselsheim. Sukces transformacji w kierunku elektromobilności będzie miał decydujące znaczenie dla przyszłości. Chcielibyśmy nadal z całych sił wspierać tę firmę”, powiedział Udo Bausch, burmistrz Rüsselsheim am Main.

Nowy Opel Insignia jest bardziej nowoczesny, dynamiczny i wydajny niż kiedykolwiek wcześniej. Jest dostępny na zamówienie w wersjach Grand Sport, Sports Tourer i GSi.

Obserwuj nas na Youtube

[youtube_videos]

Może Cię zainteresować

26 sierpnia, 2026

Już w wydaniu seryjnym Leon i Formentor przyciągają uwagę. A pakiet CUSTOM CUPRA by ABT dodaje do ich sylwetek ciemne detale, większe felgi oraz elementy (...)

25 sierpnia, 2026

Znalezienie młodego Renault Clio w konkretnym kolorze, z wybraną skrzynią i dobrym wyposażeniem nie musi oznaczać tygodni przeglądania ogłoszeń. Renault PGD Warszawa ma 200 egzemplarzy (...)

20 sierpnia, 2026

Suzuki e VITARA to pierwszy w pełni elektryczny SUV marki i pierwszy model Suzuki z dwusilnikowym napędem na cztery koła ALLGRIP-e. Na naszym blogu opisywaliśmy (...)