Kia Motors rozszerza w Europie ofertę usług dostępnych za pomocą systemu UVO Connect. Modele, które będą debiutowały w ciągu najbliższych miesięcy będą wyposażone w system UVO Connect drugiej generacji, który zapewnia kierowcom dostęp do szeregu usług online i zwiększa zdalną kontrolę wybranych funkcji auta oraz zmniejsza stres związany z podróżą. Nowy zakres funkcji obejmuje m.in. dokładniejszą informację na temat czasu podróży, nawigację z funkcją „last mile” oraz szereg usprawnień, które poprawiają łączność ze światem zewnętrznym i z innymi urządzeniami. Dostęp do nich odbywać się będzie przy pomocy ulepszonej aplikacji UVO lub poprzez system multimedialny w samochodzie.

– Dostęp do szerokiej gamy nowych i ulepszonych usług online
– Nowe funkcje będą oferowane we wszystkich nowych modelach marki Kia, które zadebiutują w najbliższej przyszłości
– Nowy system UVO Connect zapewnia dokładniejsze dane nawigacji z funkcją „last mile”a także umożliwia przenoszenie profilu użytkownika pomiędzy samochodami
– Obsługę danych w chmurze zapewniają najlepsze firmy w swoich branżach

Kia UVO 01Pablo Martinez Masip, Dyrektor Operacyjny odpowiedzialny za system UVO Connect, powiedział: „Staramy się wprowadzać technologie, dzięki którym podróżowanie staje się łatwiejsze i które są bardziej intuicyjne w obsłudze. System UVO Connect, dostępny w większości naszych modeli, jest tego świetnym przykładem. Nowe funkcje zaprezentowane dziś ułatwiają podróże jeszcze bardziej”.

Pierwsze modele marki Kia wyposażone w system UVO Connect drugiej generacji trafią do sprzedaży w najbliższych miesiącach zgodnie z planem zmian roku modelowego.

Dokładniejsze przewidywanie ruchu drogowego
Jedną z najbardziej przydatnych funkcji systemu UVO Connect drugiej generacji jest nawigacja online. Urządzenie wykorzystuje dane o ruchu drogowym dostępne w czasie rzeczywistym, konfrontuje je z danymi na ten temat z przeszłości i na tej podstawie szacuje przewidywane natężenie ruchu, dając jednocześnie użytkownikom dokładniejszy czas przyjazdu na miejsce.

Ta cecha wyróżnia UVO Connect drugiej generacji od systemów przewidywania natężenia ruchu znanych z tradycyjnych nawigacji, które szacują czas przyjazdu na podstawie wewnętrznego algorytmu planowania trasy oraz na podstawie informacji o ruchu w czasie rzeczywistym.

Kia UVO 03Rozszerzona nawigacja
Nowa funkcja „Last Mile Navigation” pomaga kontynuować podróż do miejsca docelowego nawet po zaparkowaniu i opuszczeniu samochodu. Dzięki temu łatwiej trafić z parkingu do sklepu, kawiarni czy restauracji.

Po wyłączeniu zapłonu nowa funkcja systemu UVO Connect wysyła powiadomienie do aplikacji UVO zainstalowanej na smartfonie, jeśli miejsce docelowe znajduje się w odległości od 200 metrów do 2 kilometrów od samochodu. Aplikacja pozwala bezproblemowo otworzyć trasę w Mapach Google i kontynuowa
dojście do celu. Dodatkowo, można włączyć funkcję rozszerzonej rzeczywistości „AR Guidance”, która uruchamia kamerę smartfonu i łączy obraz rzeczywisty z wyświetlanymi krok po kroku wskazówkami.

Przenoszenie profilu między samochodami
Dzięki aplikacji UVO można korzystać również z nowej funkcji „Transfer profilu użytkownika”. Umożliwia ona sprawdzenie i zmianę ustawień wybranych urządzeń w samochodzie za pośrednictwem smartfona, w tym ustawień nawigacji, radia i połączenia Bluetooth. Po włączeniu zapłonu w innym aucie marki Kia kierowca automatycznie ma ustawione te urządzenia zgodnie z jego preferencjami, co znacznie oszczędza czas.

Nowa funkcja pozwala na wykonanie kopii zapasowej ustawień systemu UVO w samochodzie, wysłanie jej do chmury i przeniesienie ustawień z jednego auta do drugiego, wyposażonego w urządzenie UVO Connect. System ten daje sporo korzyści użytkownikom, którzy często zmieniają samochody, na przykład kierowcom flot lub kierowcom posiadającym w gospodarstwie domowym więcej niż jedno auto wyposażone w system UVO Connect.

Kia UVOSzereg funkcji, które poprawiają łączność online i zwiększają użyteczność
Do funkcji, które debiutują w systemie UVO Connect drugiej generacji należy również nowy tryb sharingowy „Valet Parking Mode”. Umożliwia on zdalne monitorowanie auta podczas prowadzenia go przez innego kierowcę, a także blokowanie systemu w celu ochrony informacji, takich jak np. lokalizacja pojazdu. Aplikacja UVO pozwala sprawdzić lokalizację samochodu, czas jazdy, przejechany dystans i prędkość maksymalną.

Urządzenie UVO Connect drugiej generacji będzie korzystało z najlepszych w swoich branżach dostawców danych dla usług Kia Live Services. Zamiast ograniczać się do jednego dostawcy, system będzie gromadził dane od różnych firm, które dostarczają informacje na temat natężania ruchu, dostępności i cenie miejsc parkingowych, lokalizacji stacji benzynowych i cen paliw oraz punktów ładowania samochodów elektrycznych, a także prognozy pogody i wyszukiwania online informacji o ciekawych miejscach i fotoradarach (dane o lokalizacji fotoradarów zależą od rynku).

Poprzedni wpis Następny wpis