Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie marka Hyundai pokazała dwa nowe modele z linii N. Miejski wojownik i10 N Line został wyposazony w 100-konny turbodoładowany silnik. Natomiast ofertę uzupełni Hyundai i30 N Project C, w którym użytko włókna węglowego do obniżenia masy.

Zacznijmy od mocniejszego auta, jakim jest Hyundai i30 N Projekt C. Pisałem już o tym “projekcie”, ale teraz znamy więcej szczegółów. Auto jest lżejsze o 50 kg, obniżone o 6 mm, co jednocześnie obniżyło środek ciężkości o 8,8 mm. Jest to efekt zastosowania kompozytów węglowych oraz tworzyw sztucznych wzmocnionych kompozytami do wykonania obręczy kół, maski, progów, dolnego spojlera z przodu, górnego z tyłu, dolnej części tylnego zderzaka oraz obudów lusterek.

hyundai_i30_n_project_c_9

Dzięki temu auto prowadzi się pewniej i jeszcze bardziej sportowo. Zawieszenie jest sztywniejsze, a reakcje napędu przez przekalibrowanie trybów jazdy jeszcze ostrzejsze. Natomiast sam silnik wciąż generuje standardowe 275 KM, ale efektywnie jest to wyższa moc, dzięki obniżonej masie.

Auto zmieniło się także wizualnie. Elementy z kompozytów węglowych nie są lakierowane, by pokazać ten materiał. Ospojlerowanie jest bardziej agresywne, aerodynamika wydajniejsza, ale i wnętrze wyostrzono. Czerwone elementy nadwozia są także w kabinie. Czerwone przeszycia, pasy i  przyciski trybów jazdy. Nowa jest gałka zmiany biegów, a fotele wymieniono na kubełkowe.

hyundai_i30_n_project_c_81

Hyundai i10 N Line – sportowiec do miasta

Mały Hyundai i10, który w czwartej generacji debiutował we Frakfurcie, został pokazany również w sportowej wersji N Line. Auto wyposażono w litrowy silnik T-GDI o mocy 100 KM. Maksymalny moment obrotowy to 172 Nm. Na razie nie wiadomo, jakie są osiągi. Druga, słabsza wersja 1.2 MPI generuje moc 84 KM.

hyundai-i10-n-line-0919-01

Zmiany w wyglądzie zewnętrznym obejmują przeprojektowane zderzaki i przedni grill. Specjalnie stworzone dla tej wersji 16-calowe felgi aluminiowe i światła do jazdy dziennej podkreślają sportowy charakter samochodu. Klienci mogą wybierać spośród 6 kolorów nadwozia, które można połączyć z dachem w innym odcieniu.

We wnętrzu odnajdziemy czerwone przeszycia i pierścienie kratek wentylacyjnych, emblematy N, aluminiowe nakładki na pedały, gałkę zmiany biegów jak w i30 N, sportową kierownicę i fotele. Na razie nie wiadomo czy i kiedy oba samochody trafią do sprzedaży w Polsce.

Poprzedni wpis Następny wpis