Ford zaprezentował nową Fiestę. Wyróżnia ją odnowiona, wyrazista stylistyka, udoskonalony pakiet systemów oraz zaawansowane układy napędowe z miękką hybrydą. Dzięki temukompaktowy hatchback  Forda otwiera się na przyszłość.

Odważnie zaprojektowane nadwozie przenosi wyrazistą stylistykę Fiesty w nowy wymiar, dzięki czemu samochód jest bardziej rozpoznawalny na drodze i oferuje większe zróżnicowanie bogatej gamy wersji wyposażeniowych. Modele Trend, Titanium, ST-Line otrzymały wyjątkowe, odróżniające je elementy stylistyczne, a także poszerzoną gamę kolorów nadwozia, wzorów felg i wykończenia wnętrza.

Świeży design, silniejsza osobowość

Nowa Fiesta korzysta ze sprawdzonej architektury B-car Forda, zastosowanej również w kompaktowym SUV-ie, Pumie. Dzięki temu model oferuje gamę praktycznych i dopracowanych wersji nadwozia trzy- i pięciodrzwiowego, które pozwolą każdemu klientowi wybrać Fiestę z charakterem idealnie dopasowanym do jego stylu życia.

Nowa stylistyka nadwozia, zaproponowana dla całej gamy wersji, rzuca się w oczy między innymi w kształcie maski silnika, która wyżej łączy się z frontem nadwozia, zwraca również uwagę większa górna osłona chłodnicy. Emblemat “blue oval” Forda jest teraz umieszczony w grillu, nie na krawędzi maski, co poprawia prezencję na drodze.

Dostępne w standardzie nowe światła przednie, wykorzystujące technologię LED, dodają liniom wyrazistości i budują nowoczesny język stylistyczny, podkreślający smukłość i poziomą wizję wzorniczą. Tylne światła standardowe zyskały nowe, czarne obramowania, dodające im elegancji, natomiast opcjonalne tylne światła LED mają ramki w kolorze Premium Black.

Wersje nowej Fiesty reprezentują odmienne charaktery, z odróżniającymi je frontami i osłonami chłodnic oraz charakterystycznymi elementami stylistycznymi nadwozia i wystroju wnętrza.

Cechy charakterystyczne…

Trend i Titanium charakteryzują się szerokimi górnymi osłonami chłodnicy z wyraźnymi poziomymi listwami i chromowanymi, błyszczącymi ramkami oraz odróżniającymi je bocznymi otworami wentylacyjnymi. W wersji Titanium listwy poziome górnej osłony chłodnicy są wykończone chromem tłoczonym na gorąco, które uzupełniają chromowane ramki okien.

ST-Line, inspirowana stylem Ford Performance, prezentuje bardziej sportowy charakter i jest rozpoznawalna dzięki nowej górnej osłonie chłodnicy z głębszą kratownicą i błyszczącym czarnym wykończeniem o strukturze plastra miodu. Szerokie boczne otwory wentylacyjne są wykończone w kolorze nadwozia, a większa dolna krata wlotu powietrza do chłodnicy dodaje tej wersji autentyzmu.

Odważną stylistykę nadwozia uzupełnia siedem nowych wzorów felg aluminiowych, ponadto dostępne są dwa nowe lakiery – Boundless Blue i Beautiful Berry.

Pewność, wygoda, skomunikowanie ze światem

W nowej Fieście wprowadzono systemy podnoszące komfort, pewność i swobodę kierowcy oraz pasażerów, zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i podróży po autostradzie.

Oferowane w standardzie reflektory LED integrują światła mijania i drogowe oraz światła do jazdy dziennej. Dostępne w wyższych wersjach wyposażenia matrycowe reflektory diodowe mogą również dostosować wiązkę światła do warunków panujących na drodze. 1Jeśli czujniki rozpoznają manewry wykonywane z małą prędkością lub aktywację wycieraczek, automatycznie załączane są funkcje świateł manewrowych lub świateł używanych podczas złej pogody 1, dostosowujące układ świecących diod, dzięki czemu kierowca zyskuje lepsze pole widzenia. System samoczynnej zmiany świateł drogowych na mijania wykorzystuje zamontowaną z przodu kamerę do wykrywania ruchu przed pojazdem i wyłączania części wiązki świateł drogowych, która w innym przypadku oślepiałaby innych użytkowników drogi. System umożliwia częstsze korzystanie ze świateł drogowych, poprawiając widoczność podczas jazdy nocą, a jednocześnie ogranicza ryzyko oślepiania innych kierowców.

Kierowca nowej Fiesty może dostosować rodzaj i kolejność wyświetlania informacji systemów wspomagania jazdy i wskazówek nawigacji dzięki w pełni konfigurowalnemu zespołowi cyfrowych zegarów TFT o powierzchni 12,3 cala. W zestawie wskaźników znajduje się wybór indywidualnych ekranów, odpowiadających używanym trybom jazdy oraz oddzielny obszar, przeznaczony na informacje o wysokim priorytecie, z systemów wspomagających kierowcę.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZOSTAW KONTAKT

  • W nowej Fieście, do pakietu zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, dodano ostrzeżenie o wjeżdżaniu na drogę jednokierunkową „pod prąd”. System korzysta z kamery zamontowanej za przednią szybą i z informacji systemu nawigacji, aby ostrzec kierowcę dźwiękiem i alertem wizualnym, jeśli nieuważnie przejedzie on obok dwóch znaków „zakazu wjazdu” przed wjazdem na autostradę lub drogę ekspresową.
  • Inne, dostępne opcjonalnie, zaawansowane systemy, takie jak: Adaptacyjny tempomat (ACC), wzbogacony o funkcję Stop & Go i rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości , pozwalają utrzymać bezpieczną odległość od pojazdów jadących z przodu. W wersjach wyposażonych w skrzynię Powershift, system umożliwia całkowite zatrzymanie Fiesty w gęstym ruchu miejskim, a następnie automatyczne ruszenie z miejsca.
  • System wspomagający parkowanie Active Park Assist, ułatwiający poruszanie się w przestrzeni miejskiej, wykrywa odpowiednio duże przestrzenie do zaparkowania i sterując układem kierowniczym pomaga wprowadzić samochód na równoległe lub prostopadłe miejsce parkingowe, podczas gdy kierowca obsługuje tylko pedał przyspieszenia i hamulca oraz wybór biegów.

Zaawansowane rozwiązania, które pomagają zapobiegać lub łagodzić skutki kolizji z innymi użytkownikami dróg, to między innymi: System ostrzegania o obiektach w martwym polu lusterek (BLIS) z systemem wykrywania ruchu poprzecznego oraz układ aktywnego wspomagania hamowania, system utrzymania na wybranym pasie ruchu, a także układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją autonomicznego hamowania na skrzyżowaniu.

Dzięki zaawansowanym funkcjom łączności sieciowej, nowi właściciele Fiesty będą mogli cieszyć się większą swobodą korzystania z samochodu. Montowany standardowo modem FordPass Connect pozwala na zdalne sterowanie wybranymi wygodnymi funkcjami za pomocą aplikacji FordPass. Klienci mogą korzystać ze zdalnego ryglowania i odryglowania zamków drzwi, zdalnego zapłonu silnika  (w wersjach z siedmiobiegową przekładnią automatyczną), lokalizatora pojazdu, funkcji statusu pojazdu, która informuje między innymi o poziomie paliwa, stanie instalacji alarmowej, ciśnienia w oponach oraz konieczności wymiany oleju.

Dzięki skomunikowaniu nowa Fiesta zyskała również aktualizacje Live Traffic dla dostępnego w opcji systemu nawigacji oraz system wczesnego informowania o niebezpieczeństwie na drodze , który ostrzega kierowcę o zagrożeniach znajdujących się na trasie samochodu nawet wówczas, gdy zagrożenie to znajduje się np. za zakrętem lub przed pojazdami poprzedzającymi i kierowca nie jest go w stanie jeszcze dostrzec.

System łączności i rozrywki Ford SYNC 3  umożliwia kierowcom sterowanie funkcjami audio, nawigacją oraz podłączonymi smartfonami za pomocą prostych poleceń głosowych. Jest on kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto™, a obsługę zapewnia 8-calowy kolorowy ekran dotykowy, reagujący m.in. na gesty, na którym można wyświetlać również obraz z opcjonalnej kamery cofania o ogniskowej 180-stopni.

Nowe wersje Fiesty wyposażone w system SYNC 3 oferują również funkcję Rear Occupant Alert, która zapobiega pozostawieniu dzieci lub zwierząt domowych w samochodzie, przypominając kierowcy o konieczności sprawdzenia sytuacji na tylnych fotelach, jeżeli przed podróżą były otwierane tylne drzwi.

Wśród dostępnych elementów wyposażenia premium znajdują się: bezprzewodowa ładowarka do smartfonów oraz system dźwiękowy B&O Sound System z 10 głośnikami, zintegrowanym subwooferem i 575-watowym wzmacniaczem z cyfrowym przetwarzaniem sygnału, zapewniającym dźwięk przestrzenny.

 

Poprzedni wpis Następny wpis