Właśnie dzisiaj ruszyły amerykańskie targi tuningowe SEMA, a tam wiele ciekawych aut z nadmiarem mocy. Jednym z ciekawszych projektów jakie tam zobaczymy jest Full-Race Motorsports Fusion Ford, czyli amerykański odpowiednik europejskiego modelu Mondeo.

Samochód ma być zaprezentowany w dwóch opcjach kolorystycznych: w szarej z czarnymi 21-calowymi felgami (otulonymi oponami Pirelli P Zero Nero), oraz w czarnej ze złotymi akcentami. We wnętrzu zainstalowano tablet z 7-calowym ekranem, który oprócz dostępu do internetu oferuje rejestrację parametrów jazdy. W środku króluje zamsz i skóra. Samochód został jeszcze wyposażony w porządny zestaw audio Rockford Fosgate.

Najważniejsze jest jednak to co siedzi pod maską. Źródłem napędu podrasowanego Fusiona jest co prawda 2-litrowy turbodoładowany silnik EcoBoost, który z pozoru wydaje się nie dysponować przesadną ilością mocy.

Pomysł Vortech Superchargers: Ford Mustang w żółtej sportowej kurtce

Pozory mylą, dzięki nowej turbosprężarce, wydajniejszemu układowi wydechowemu i dodatkowemu systemowi wtryskującemu mieszankę metanolu z wodą, silnik rozwija moc 405 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 350 Nm. Takie auta jak BMW M3 czy Audi RS4 mogą się zacząć bać? Niestety, auto raczej nie trafi do produkcji seryjnej.

Poprzedni wpis Następny wpis