Nowy Hyundai i10 zostanie przedstawiony publiczności we wrześniu, podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Pierwszy zaprezentowany szkic wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z nietuzinkowym samochodem.

Auto ma mieć dynamiczny wygląd i zupełnie nowe proporcje. Zmianie uległa szerokość, wysokość i rozmiar kół, dzięki czemu samochód zyskał więcej sportowego sznytu. Jeśli faktycznie ten szkic przełoży się na rzeczywistość, to będziemy mieli do czynienia z wyjątkowo oryginalnym, nietuzinkowym autem segmentu A, które będzie się mocno wyróżniało na tle konkurentów. Tym samym zostanie skierowane do rzeszy młodych odbiorców szukających pojazdu do miasta, ale nie nijakiego.

Nowy Hyundai i10 będzie wyposażony w szereg rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa oraz łączności. Systemy Blue Link, Apple Car Play, Android Auto, bezprzewodowe ładowanie smartfona oraz kamera cofania ułatwią korzystanie z samochodu w miejskich warunkach i uprzyjemnią podróże. W standardzie będzie system ostrzegania przed kolizjami czołowymi wykrywający pojazdy, pieszych i rowerzystów. Na liście wyposażenia standardowego pojawi się także asystent utrzymywania pasa ruchu oraz system monitorujący poziom koncentracji kierowcy. W opcji będzie można dokupić asystenta świateł drogowych.

Auto będzie pokazane w dniach 2.09.2019 – 22.09.2019 podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie nad Menem.

Poprzedni wpis Następny wpis